Oyun Oynarken Bildirimleri Kapatma iOS

Apple telefonlarında oyun oynarken birden üst taraftan gelen bildirimler oldukça fazla canımızı sıkmıştır. Eğer sizlerde oyun bağımlısı birisi iseniz bu sorun ilerde büyük bir sorun haline gelmiştir. Oyunun en önemli yerinde çıkan bir bildirimi kimse istemez. Oyun oynarken bildirimleri kapatma işlem iOS işletim sisteminde nasıl yapılır adım adım anlatarak sizleri bu dertten kurtaracağız.

Oyun Oynarken Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Oyun oynadığınız sırada ekrana çıkan bildirimleri nasıl kapatırım diyen kullanıcılar için 2 seçenek bulunmaktadır.

  1. Seçenek

İlk seçenekte sadece oyun içerisinde bildirimleri engellemek için oyun oynayacağınız zaman aktif hale getirebileceğiniz Rahatsız Etme Modu oluyor. Bu mod sayesinde oyuna giriş yaptığınızda hiçbir arama veya bildirimler sizleri rahatsız etmeden arka tarafta geliyor. Siz oyunu bitirdiğiniz zaman tekrardan bu özelliği pasif hale getirerek bildirim almaya devam edebilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir! iPhone İnternet Geçmişi Silme

iPhone Rahatsız Etme Modu Nasıl Açılır?

iPhone kullanıcıları rahatsız etme modunu açmak için parmağınızı yukarı doğru kaldırın. Menü üzerinde yer alan Ay işaretli ikona tıklamanız yeterlidir. Yine aynı şekilde kapatma işlemini de tekrardan üstüne tıkladığında renginin değişmesiyle gerçekleşmektedir. Bu sayede oyun oynarken bildirimleri kapatma işlemini oyundan çıkmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. (Alttaki resimde örneği görebilirsiniz.)

iphone rahatsız etme modu

2. Seçenek

Oyun oynarken bildirimleri kapatma için 2. bir yolu ise bildirim ayarlarından geçmekte.

iPhone Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

iPhone bildirimleri nasıl kapatılır bilmeyen kullanıcılar aşağıdaki adımları takip edebilirler.

  • Telefon Ayarlar uygulamasına girin.
  • Açılan pencereden Bildirimler seçeneğine tıklayın.
  • Hangi uygulamanın bildirimlerini kapatmak istiyorsanız o uygulamayı seçin.
  • Daha sonra o uygulama sayfası içerisinde bulunan en üstteki Bildirimlere İzin Ver seçeneğini kapatmanız yeterlidir.

Bu işlem sonrasında seçmiş olduğunuz uygulamanın bildirimleri tamamen kapanmış olacaktır. Bildirimler konusunda halen soru / sorunlarınız devam ediyorsa bizlere aşağıda bulunan yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap