Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Instagram görüntülü arama sistemini aktif etti ve bu sayede kullanıcılar WhatsApp veya Facebook Messenger’de olduğu gibi birbirleri ile görüntülü görüşebilecekler. Instagram görüntülü görüşme özelliği ayrıca grup olarakta kullanılabiliyor.

Instagram görüntülü arama nasıl yapılır bilmeyen kullanıcılar Haziran ayında ortaya çıkarılan bu özelliğin kullanımı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz, ve bu sayede artık sizlerde kolaylıkla arkadaşlarınız ile veya bir grup konuşmanızda görüntülü arama özelliğini kullanabileceksiniz.

Instagram Görüntülü Arama Nedir?

Instagram görüntülü arama sık sık kullandığımız WhatsApp içerisindeki arama sistemi ile aynı olarak işleyen sistem ancak tek farklı bu uygulama için herhangi bir numaranıza gerek yok ve grupça toplu olarakta görüntülü arama özelliğini kullanıyorsunuz, peki görüntülü arama nasıl yapılır, tüyoları veya detayları var mı diye soracak olanlara ise işte Instagram görüntülü arama ile alakalı diğer bilgiler.

Yazımızı okumaya devam etmeden önce IGTV Kanal Nasıl Açılır? öğrenmek için göz atmayı unutmayın. IGTV sayesinde 10 dakikalık videolar çekin ve arkadaşlarınızla paylaşın.

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Instagram görüntülü arama yapmak isteyen kullanıcılar bunun için ilk olarak Instagram uygulamasını telefonlarında son sürüme yükseltmeleri gerekmektedir, uygulamada herhangi bir güncelleme bulunmuyorsa bu aşamadan sonra uygulama içerisine giriş yaparak DM bölümüne giriş yapın, burada konuştuğunuz herhangi bir sohbete tıkladıktan sonra sağ üst köşede bulunan kamera ikonuna tıklayarak görüntülü aramayı başlatabilirsiniz.

Instagram > DM > Görüntülü Aranacak Kişiye Tıklanır > Sağ Üst Köşedeki Kamera İkonu sayesinde görüntülü arama başlatılır.

Instagram Görüntülü Arama

5 Kişi ile aynı anda Instagram görüntülü görüşme özelliğini kullanabiliyorsunuz, ayrıca görüntülü arama sırasında uygulama içerisinde başka bir şeylede uğraşarak aramanın küçük ekran biçiminde devam etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için görüntülü sohbet sırasında sol üstte yer alan küçültme işaretine tıklamanız yeterlidir.

Instagram görüntülü sohbete ek olarak ön / arka kamera çevirme ve mikrofonu sessize almada yer almakta.

Instagram Görüntülü Sohbeti Sessize Alma

Instagram görüntülü sohbeti kullanıcı bilgisine DM mesajlaşması içerisinden profil resmine tıklayarak ulaşın ve orada yer alan Görüntülü Sohbeti Sessize Al seçeneğini aktif konuma getirdikten sonra artık sizi görüntülü aramak isteyen kişilerin sesini kısabilirsiniz.

Instagram görüntülü sohbet sayesinde artık uygulama içerisinde tanışan kişiler numara istemeye gerek kalmadan görüntülü sohbet sayesinde birbirlerini görebilecekler ve daha sonrasında numara isteme olayına ilerleyebilirler.

Instagram görüntülü arama hakkında kafanıza takılan sorular varsa bizlere yorum kısmından bildirmeniz dahilinde sizlere en hızlı cevabı vermeye çalışacağız.

Yorum Yap