YouTube Para Kazanma 2024

YouTube para kazanma nasıl yapılır diye gelen birçok bildirim ulaşıyor, bizde sizlere bu konuyu ele alarak Youtube’dan para nasıl kazanırsınız ondan bahsetmek istedik, öncelikle Youtube’dan para kazanmanız için bir kanalınız ve içerisinde en az 1 adet video olduğunu düşünüyoruz, bu işlemler yoksa zaten böyle bir şey aratmanız da garip olabilir. Kanal açıp en az 1 video attıktan sonra gelelim para kazanma işleminin detaylarına;

YouTube Para Kazanma 2024 Şartları

YouTube para kazanmak için öncelikle hesabınızın en az 30 gün içerisinde açılmış olması gerekiyor ve en az bir videoyu herkese paylaşmış olmanız gerekmekte. Ayrıca yeni gelen bir güncelleme ile artık en az 4.000 saat izlenmeye ve en az 1.000 aboneye sahip olan kişiler reklam hesabı için başvuruda bulunuyor. Diğer şartlar ise profil ve kapak resmi oluşturmak. Eğer bu işlemleri yaptım başvuru nasıl yapacağım derseniz o işlemin yapılışını da aşağıdan takip edebilirsiniz.

YouTube Para Kazanmak İçin Başvuru Yapma

YouTube Video İndir

YouTube para işlemlerini Google Adsense hesabınız üzerinden yapmanız gerekiyor ve ben bu hesabı açtırmam için başvuruyu nereden yapmam gerekiyor diye soracak olursanız;

  1. Youtube açarak sağ üstte bulunan “içerik oluşturucu stüdyosuna” giriş yapmanız gerekmekte
  2. Buraya girdikten sonra ise aşağıdan “kanal” sekmesini bulun ve içerisinden durum ve özellikleri seçin.
  3. Bu seçimi yaptıktan sonra ekrana gelen para kazanma bölümünün aktif olmadığını göreceksiniz, aktif etmek için üzerine tıklayın ve etkinleştir deyin.

Daha sonra sizin şartlarınız uygun ise (1.000 abone ve 4.000 saat izlenme şartı.) Adsense başvuru sayfasına yönlendirecektir, bu sayfa üzerinden gerekli ayarlamaları doldurduktan sonra başvurunuzu gönderin ve size 3 iş günü içerisinde dönüş yapsınlar, işlem bu kadar basit sonuç onaylanırsa artık videolarınızdan para kazanabilirsiniz.

YouTube Adsense Onayı Maili Gelmedi

Eğer onay mesajınız 3 günü geçtiği halde gelmediyse merak etmeyin ve biraz daha bekleyin çünkü Adsense bu konuda hızlı davranmıyor ve 1 ay sürede bile geri dönüş yaptığı oluyor bu yüzden sabrederek tek yapmanız gereken işlem beklemektir.

Mail kutunuzu her gün kontrol edin ve olumlu veya olumsuz gelen mail üzerinden olumsuz ise gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tekrar başvuruda bulunabilirsiniz, bunun hiçbir sakıncası yoktur.

Ayrıca dün bahsettiğimiz hesap çalma işlemi içinde şu yazımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube Hesabı Nasıl Çalınır?

Yorumlar

  1. Yardım edin youtube hesabımı çalan gmail hesabını çalıp kendi youtube kanalımı ve google hesabımı geri almak istiyorum nolur yardım edin

    Yanıtla
    • Merhaba, bu konuda Google / Youtube ekibi çok ilgilidir, Gerekli yüz doğrulama ve kimlik taraması sayesinde hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap