YouTube Önerilen Videoları Kaldırıyor!

YouTube önerilen videolar sekmesi artık kullanıcılar ile birlikte olmayacak. YouTube en iyi video oynatıcı sitesi olarak ilk sırada gelmekte, ve insanlar günlük yaşamlarında neredeyse her gün ziyaret ediyor ve video izliyorlar, hal böyle olunca YouTube video oynatıcısı geliştirmelerini’de sürekli olarak inceliyor ve değişimler yapıyor. Bunlara bir yenisini daha ekleyen YouTube, önerilen videolar seçeneğini’de kaldırma kararı almış durumda.

YouTube Önerilen Videolar

YouTube önerilen videolar nedir bilmiyorsanız, hemen size bir görsel ile gösterelim, önerilen videolar ekranın sağ üst tarafında “i” butonuna tıklayınca veya video içerisinde yukarıdan i butonu sayesinde gelen bölümde bulunan videoları kapsamaktadır.

YouTube Önerilen Videolar Yok

YouTube Önerilen Video Ekleyemiyorum

YouTube önerilen videolar özelliğini 14 Aralık 2017 tarihi itibari ile kaldırmış duruma gelecektir, bu tarih sonrası YouTube önerilen video ekleme işlemi yapamazsınız. Eğer önerebileceğiniz bir video koymak istiyorsanız video açıklama kısmına istediğiniz video linkini koyabilirsiniz.

YouTube önerilen videoları çok az kullanıcının tıklayarak izlediğini söylemesinden dolayı bu özelliği kaldırma kararı almıştır. Eğer bir videoyu 20 kişi izlemiş ise bu 20 kişiden sadece bir tek kişi önerilen videolara girerek farklı bir videodan devam etmektedir. Geri kalan kişiler ise hiç tıklamadığından bu videoların sahte olduğunu düşündüğünden hiç bakmamaktadır. Bu yüzden insanların kafasında spam düşüncesi oluşturmaktadır.

YouTube önerilen video’nun artık kullanılamayacağını’da açıkladıktan sonra şimdi ise YouTube İzlenme Hilesi Nasıl Yapılır? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap