Instagram DM Ne Demektir? – Nasıl Kullanılır?

Hiç düşündünüz mü mesajlaşırken ben dm at diyorumda veya dm’den konuşuyorum diyorum ama bu dm nin anlamı nedir, Instagram dm ne demek diye düşündüğünüz oldu mu? Eğer bu yazıyı okuyorsanız demek ki olmuş aslında, gelin bu dm ne almana gelir dm nin açılımı nedir hep birlikte inceleyelim;

DM Ne Demek

İnstagram’da dm demek bir mesajlaşma sistemi anlamına gelmektedir, bu mesajlaşma sisteminin bir kısaltması olarak kullanılmaktadır. Peki ya bunun uzun ismi nedir diyenler için;

DM Nin Açılımı Nedir?

DM’nin açılımı “Direct Message” anlamına gelmektedir. Bunun baş harfleriyle birlikte gelen kısaltmaya da “DM” ismi verilmektedir.

Instagram DM Nasıl Kullanılır?

DM’nin kullanımı çok basittir, mesaj atmak istediğiniz kullanıcıyı bularak sağ üstte bulunan üç noktaya tıklamak,

bu ekranda çıkan “mesaj gönder” butonuna tıklayarak o kişiye mesaj gönderimi sağlayabilirsiniz.

Ayrıca instagram ana ekranında yer alan sağ üst köşedeki dm simgesine tıklayarak‘ta mesajlaştığınız kişilerin listesine ulaşabilir ve görülme durumunu takip edebilirsiniz.

DM Cevap Gelince Bildirim Geliyor Mu?

Bir kişiye dm attınız ve karşı taraf size geri dönüş yapınca telefonunuza bildirim geliyor mu diye sorunlar için evet cevabını verebiliriz ancak, sistem yoğunluğu nedeniyle bazen bildirim gelmemekte veya geç gelmekte bu yüzden arada bir instagram’a girerek kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca benzer bir yazımız olan bu konuyla alakalı dm kapatmak isterseniz; İnstagram DM Kapatma Nasıl Yapılır? isimli yazımıza uğrayın.

Yorum Yap