Instagram Fotoğrafımı Beğenmeyenler

Instagram’ın son zamanlarda gelen önlemleri sayesinde 3. parti uygulamalarda bu darbeyi almış durumdalar, bu yüzden instagram sadece kendi uygulamasının kullanılmasını ve 3. parti uygulamalara verilen desteğin çekilmesini istiyor.

İnstagram üzerinde günde milyonlarca resim paylaşılmakta ve arkadaşlarınız veya etiket üzerinden fotoğrafınıza ulaşan kişiler beğeniyorlar veya yorum bırakıyorlar. Ancak birde resminizi beğenmeyen arkadaşlarınız oluyor ve acaba kim benim resmimi beğenmemiş diye merak içerisine girdiğimiz oluyordur. İşte bugün sizlere bu merakın giderilmesi açısından fotoğrafımı beğenmeyenleri nasıl görürüm sorusunun cevabını vereceğiz.

İnstagram Fotoğrafımı Beğenmeyenler

İnstagram üzerinde bir fotoğraf ya da video paylaşımı yaptınız ve örneğin hesabınızda 300 tane arkadaşınız var ama fotoğrafımınıza gelen beğeni sayısı ancak 82’de kalmış bunun nedeni nedir, neden böyle düşük beğeni sayısı aldım acaba derseniz, bunun birkaç nedeni olabilir.

Arkadaşınız o resmi beğenmemiş olabilir veya o fotoğrafta sizi göremediğinden beğeni atmamışta olabilir, ama bazende arkadaşınız görmüş ama beğenmeden geçmiş olabileceği’de ihtimaller arasındadır. Peki ben bu beğenmeyen kişileri nasıl göreceğim derseniz;

İnstagram Fotoğrafımı Kim Beğenmemiş?

Fotoğrafınızı beğenmeyen kişileri görebilmeniz için ilk olarak takipçi listenizi açıyorsunuz ve bir not defteri veya teknolojik aletler üzerinden tüm listeyi geçiriyorsunuz. Daha sonra ise yapmanız gereken işlem fotoğrafınızı açmak oluyor, fotoğrafınızı açtıktan sonra kimler beğenmiş “beğenenler” bölümüne giriyoruz ve beğenen kişileri’de ayrı bir not defterine kaydediyoruz. Ve ikisi arasında karşılaştırma yapıyoruz, bu sayede beğeni listesinde çıkmayan ama takipçi listesinde olan kişiler sizin fotoğrafınızı beğenmeyen kişiler olacaktır.

Vay çakal, neden fotoğrafımı beğenmemiş acaba diyerekten arkadaşınızı aramayın ha, belki görmemiştir belkide instagram’a girmemiştir. Bunun altında hemen bir hile hurda aramaya gerek yok değil mi.

Ama eğer bu beğenmeyen kişiler arasında arkadaşınız olmayan ve sosyal medya ile eklemiş olan kişiler var ise bu kişileri takipten çıkabilir veya engelleyebilirsiniz. Sonuçta sizin fotoğrafınızı bile beğenmiyor, ne yapacaksınız böyle takipçiyi değil mi?

Yukarıdaki anlattığımız sistemi daha önceden uygulama yardımı ile görebiliyorduk ancak şimdi böyle bir uygulama mevcut değil ve işlemi manuel olarak yapmamız gerekiyor, ama böylesi daha güvenilir olduğunu’da unutmamak gerekiyor.

Çıkmadan İnstagram’da Telefon Numarası Bulma yazımızda sizin dikkatinizi çekebilecek bir konu olduğunu unutmayın.

Yorumlar

  1. Fotoğrafımı kolaylıkla kim beğenmemiş öğrenebiliyorum.

    Yanıtla

Yorum Yap