Instagram Gizli Profil Aktif Etme

İnstagram’da bazı kullanıcılar paylaşmış olduğu gönderilerin herkesler tarafından gözükmesini istemezler, beni tanımayan kişi neden resmime bakıyor ki, sadece benim istediğim kişiler görsün bu fotoğrafımı veya videomu diyorsanız bu konu’da size instagram’ın gizli hesap özelliği devreye giriyor, peki bu özellik nedir nasıl yapılır gelin inceleyelim;

İnstagram Gizli Hesap Ne İşe Yarar?

İnstagram’ın gizli hesap özelliği sayesinde paylaşmış olduğunuz fotoğraf veya videoları sadece sizi takip eden kişiler görecektir, ve sizi takip etmek isteyen kişilerde size takipçiniz olması için sizin onayından geçmesi gerekmektedir, eğer siz onaylamaz iseniz hesabınızdaki paylaşımlarınızı göremeyecektir, eğer onaylamış iseniz’de paylaşmış olduğunuz ve bundan sonra paylaşacağınız gönderileri o kişi görecektir.

Ancak daha sonra o kişinin’de sizin paylaşımlarınızı görmemesini istiyorsanız o kişiyi engellemeniz gerekiyor, engelleme işlemi nasıl yapılır diyorsanız şu yazımızı inceleyebilirsiniz; İnstagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır?

İnstagram’da gizli hesap özelliği nasıl yapılır diyorsanız öncelikle telefonunuzdan instagram uygulamasına giriş yapıyoruz, giriş yaptıktan sonra uygulama içerisinde profilimize girdikten sonra sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayarak instagram ayarlarına geliyoruz. (1) Bu alanda aşağıya inerek “Gizli Hesap” ikonunu mavi şekle getiriyoruz, ve onaylıyoruz. (2)

İnstagram Gizli Profil Yapma

İşte işlem bu kadar, şimdi paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz, ancak herkes tarafından değilde sadece takipçileriniz tarafından gönderilerinizin gözükeceğini unutmayın. Eee tabi birde diğer yazılarımızı’da incelemeden çıkmazsanız seviniriz.

Yorum Yap