Instagram Bana Soru Sor Nasıl Kullanılır?

Instagram bana soru sor özelliği nedir, nasıl kullanılır merak eden kullanıcılarımız için Temmuz ayında çıkan bu özellik ile birlikte hikayesinde sorular adı altında paylaşım yapan kullanıcılara karşı taraftan sorular gelir ve siz o soruları karşı tarafı etiketlemeden cevaplayabilirsiniz, anonim olarak veya etiketleme ile cevaplama’da yapabilirsiniz.

Instagram bana soru sor ile kullanıcılar birbirlerine soru sorarak o kişi hakkında merak ettikleri konuların / soruların cevaplarını buluyorlar, eğer sizde Instagram bana soru sor bölümü çıkmıyor ise bu durumda Instagram Bana Soru Sor Yok makalemizi inceleyerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Instagram Bana Soru Sor Nedir?

Instagram bana soru sor özelliği soru sorma sistemidir, bu sistem Instagram hikaye bölümünden eklenmektedir, isteyen kullanıcı bu eklentiyi etkileyerek takipçilerinden veya profili açık ise herkesten soru gelmesini sağlayabilirler. Size gelen soruları görerekte uygun bir şekilde cevap verebiliyorsunuz.

Instagram soru sorma sistemi nasıl kullanılır, bana soru sormalarını istiyorum diyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek soru sorma sistemini aktif konuma getirebilirsiniz.

Instagram Bana Soru Sor Nasıl Eklenir?

Instagram bana soru sor eklemek için ilk olarak telefonunuzun son sürüm Instagram uygulamasına sahip olması gerekmektedir. Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra;

Hikaye bölümünüzü açın ve ister fotoğraf koyun isterseniz video çekin daha sonra ekranın sağ üstte bulunan etiket ikonuna tıklayarak veya parmağınızı ekran üzerinden yukarıya kaldırarak orada yer alan materyallere ulaşın.

Instagram Bana Soru Sor

Burada “Sorular” diye bir seçenek karşınıza çıkacaktır, bu seçeneğe tıkladıktan sonra size soru sormaları için karşı kullanıcılara bir alan açılır ve kullanıcılar bu alanı kullanarak sizlere soru sorarlar. Hikayenizi paylaştıktan sonra size soru soran kullanıcılar sizin panelinize düşer ve istediğiniz soruları sizlerde cevap vererek tekrar hikaye üzerinden gönderebilirsiniz.

Instagram bana soru sor özelliği bu şekilde kullanılmaktadır, istediğiniz sorulara cevap vermezseniz hiçbir sorun olmaz. Soru sor seçeneğini paylaştıktan 24 saat sonra gideceği için bunu öne çıkarabilirsiniz veya yeni bir hikaye paylaşarak kullanıcıların tekrardan size soru sormalarını sağlayabilirsiniz.

Instagram bana soru sor ile alakalı sorularınız veya sistem hakkında düşünceleriniz var ise bizlere yorum göndermeyi unutmayın.

Yorum Yap