Instagram Yorum Beğenme

Instagram paylaşımların altına yapılan yorumları’da istediğiniz zaman beğenebilirsiniz. Gelin hep birlikte bu işlemin nasıl yapıldığına ve ne gibi etkisi olduğuna bakalım;

İnstagram Yorum Beğenme Nedir?

İnstagram’da yorum beğenme demek, paylaşılan bir fotoğraf veya videonun altına yapılan bir yorumun güzelliğini belirtmek için kullanılan yeni çıkan bir özelliktir. Bu sayede güzel bulduğunuz her yorumu beğenebilme hakkınız olmakta.

İnstagram Yorum Beğenme Katkıları

İnstagram’da yorum beğenme özelliğinin gelmesiyle birlikte güzel katkılarda sağladı, örneğin eskiden yapılan yorumlara illa bir cevap yazarak beğeniyi sunuyorduk veya “eyw, teşekkürler” gibi cümleler olarak cevap veriliyordu lakin bu çıkan özellikle birlikte bu yorumlar askıya alındı diyebiliriz. Bu sayede gelen iltifatları beğenerekte karşı tarafa bildirebilmekteyiz.

İnstagram Yorum Beğenme Nasıl Yapılır?

İnstagram’da bir arkadaşınızın fotoğrafına ya da videosuna yorum yapan bir kişiyi gördünüz ve yorumunu beğenmek istiyorsunuz, veya kendi gönderinize bir arkadaşınız yorum yaptı ve bu yoruma cevap vermek yerine beğenerek ona bildirim göndermek istiyorsunuz, işte bu işlemin nasıl yapıldığına gelin maddeler halinde hep birlikte bakalım;

Öncelikle instagram’da yorumunu beğeneceğiniz gönderiyi açalım ve yorumları görüntüleyelim (1) (Bu işlemi beğeni ikonunun yanında yer alan yorum ikonuna tıklayarak ta yapabilirsiniz.)

Yorumlara tıkladıktan sonra sağ tarafta içleri boş kalpler göreceksinizdir (2) , bu durum sizin o yorumlarına beğeni vermediğiniz anlamına gelmektedir.

Son işlem olarak hangi yorumu beğenecek iseniz ekranda gelerek sağ tarafında bulunan içi boş kalbe bir kez dokunmanız yeterli, dokunduktan sonra kalbin rengi değişerek kırmızı bir hal alacaktır. (3) Bu hali aldıktan sonra işlemimiz tamamlanmış olmakta.

Yorumu başarıyla beğendiniz.

İnstagram Yorum Beğenme

İnstagram Yorum Beğenince Bildirim gider Mi?

İnstagram’da bir kişinin yorumunu beğenir iseniz karşı tarafa bunun bildirimi gitmektedir, beğenme işlemini yapmadan bunu düşünmelisiniz.

İnstagram Yorum Beğendiğimi Kimler Görür?

İnstagram’da yorum beğendiyseniz o yorumu beğenen kişiler yine “yorumun altında” belirtilmektedir, beğenme sayısına tıklayarak kimlerin beğenmiş olduğunu görebilmek mümkündür.

Ayrıca İnstagram Engellediğim Kullanıcıları Görme yazımızı da inceleyerek engellediğiniz kullanıcıları görebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Yorum beğenince bildirim gidiyor mu hocam?

  Yanıtla
  • Evet hocam, yorumunu beğendiğiniz kullanıcıya bildirim gitmekte.

 2. Instagramda yanlışlıkla bir yorumu beğendim sonra beğeniyi geri aldım daha sonrasında hesabımı dondurdum yine de bildirim gider mi?

  Yanıtla
 3. Bildirim gidiyor mu öğrendin mi?

  Yanıtla

Yorum Yap