Instagram Reels Para Kazanma

Instagram reels özelliği ile birlikte oldukça fazla kitlelere ulaşmak mümkün oluyordu. Fakat TikTok veya YouTube gibi mecralarda olduğu gibi içerik üreticileri para kazanamıyorlardı. Artık yeni gelen özellik sayesinde instagram reels para kazanma dönemi resmen başlamış oldu.

Sizlerde içerik üreticisi iseniz Instagram’da reels çekerek para kazanabilirsiniz. Yeni gelen özellik sayesinde izleyiciler sizlere rozetler ile birlikte para gönderebilir durumda. Reels videonuz içerisinde rozet satın alan kullanıcılar sizlere bağış adı altında bir miktar toplanacak ve sizlerde para kazanmış olacaksınız.

Peki Instagram reels para kazanma işlemi nasıl yapılır, tüm kullanıcılar bu rozetlerden yararlanabilir mi, detayları ile birlikte aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Reels Para Nasıl Kazanılır?

Instagram reels videolarınızdan para kazanmak istiyorsanız, yeni gelen özelliği istediğiniz videolarda aktif etmeniz gerekmekte. Eğer bir videonuzdan para kazanmak için yapmanız gereken işlem Ayarlar kısmına giriş yaparak Hediye Gönder seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

Hediye Gönder seçeneğini açmış olduğunuz Reels videonuzda para kazanmak için buton oluşmuş durumda. Sizi seyreden kişiler artık videonuzun sol alt kısmında Hediye Gönder seçeneğini görebilecektir.

instagram reels para gönderme

Bu kısım üzerinden izleyiciler sizlere rozetler adı altında farklı miktarlarda bulunan istediği rozeti satın alarak sizlere para kazandıracaktır.

instagram reels para kazanmak

Sizlerde yukarıda göründüğü gibi farklı kullanıcıların reels videosuna Hediye Gönder seçeneği altından bakiye yüklemesi yaparak, hediye gönderme işlemini yapabilirsiniz. Bu sayede reels videosu paylaşan kişi para kazanmış olacaktır.

Instagram Reels Hediye Gönder

Instagram reels hediye gönder sistemi içerik üreticileri için çıkartılmış bir bağış sistemidir. Bu sistem ile birlikte sizlerde hesabınıza bakiye ekleyerek hediye gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hediye nasıl gönderilir aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

İlginizi Çekebilir: Instagram Reels Nasıl Çekilir?

  • Beğenmiş olduğunuz reels videosunun sahibine para göndermek için video sol alt kısmında yer alan Hediye Gönder seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekrandan istediğiniz hediyeye (Yıldıza göre farklı ücretlendirmesi mevcut) tıklayın.
  • Eğer bakiyeniz mevcut değilse Bakiye ekle butonuna tıklayarak önce bakiye ekleyin.
  • Bakiye ekleme işlemi için iOS Store veya Google Play üzerindeki kayıtlı kartlarınız ile yükleme yapabilirsiniz.
  • Bakiye yüklemesi sonrasında yıldızınıza göre (bakiyenize göre) reels videosu içerik üreticisine para gönderebilirsiniz.
  • Bu sayede karşıdaki kullanıcı Instagram reels para kazanma yöntemi ile gelir elde etmiş olacaktır.

Instagram Reels Para Nasıl Kazanılır?

Instagram reels videoları ile para kazanmak için Hediye Gönder seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Hediye Gönder sistemi sayesinde Instagram reels videoları ile para kazanabilirsiniz.

Instagram reels ile para kazanma yöntemi hakkında soru işareti olan veya sorunla karşılaşan kullanıcılar yorum kısmından belirtebilirler.

Yorum Yap