Instagram Reels Nasıl Çekilir?

Instagram Reels özelliği TikTok benzeri bir uygulama olarak Instagram tarafından duyuruldu. Duyurusu yapıldıktan sonra birçok ülkede kullanıma açılan özellik ile birlikte kullanıcılar Instagram reels nasıl çekilir, Instagram reels nasıl kullanılır gibi sorular sormaya başladı.

Instagram Reels özelliği Türkiye’de kullanıma açılması ile çeşitli TikTok videoları kopyalanarak sistem üzerinden paylaşılmaya başlandı. Ancak Instagram Reels özelliği TikTok’tan biraz farklı ilerliyor. Sadece çeşitli efektif videoların dışında bazen normal videolar da Reels üzerinden paylaşılmaya başlandı. Durum bu şekilde olduğundan dolayı kullanıcılara instagram reels nasıl çekilir sorusunun cevabını sizlere veriyoruz.

Instagram Reels Nasıl Çekime Başlanır?

Instagram reels özelliği ile nasıl video çekebilirim diyen kullanıcılar için aşağıdaki adımları takip ederek Reels bölümüne gidebilirsiniz.

  • Instagram uygulaması içerisinden sağ üstte bulunan Hikayen kısmına tıklayın.
  • Açılan kamera ekranında alt bölümde bulunan Reels bölümüne tıklayın.
  • Bu bölümde ortada bulunan video tuşuna tıklayarak çekime başlayın.
  • Dilerseniz aynı sayfa üzerinden efekt ekleyebilir ya da Reels videonuza müzik ekleyebilirsiniz.

Detaylı olarak kullanımı öğrenmek için: Instagram Reels Nasıl Kullanılır? yazısını inceleyebilirsiniz.

Reels Çekerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Instagram Reels videosu çekerken dikkat etmeniz gereken birkaç madde bulunmaktadır. Bu maddelere dikkat ederek video çekimi yapmanız sizin videolarınızın daha fazla izlenmesi için etki olacaktır. Eğer Reels videolarınızın milyonlara ulaşmasını istiyorsanız aşağıdaki adımlara dikkat etmelisiniz.

1- Reels Videoları Kısa Zamanda Çok İş İster

Reels videoların için karşı tarafı sıkmamanız en önemli konudur. Eğer bir konu hakkında video çekmek istiyorsanız onun için fazlalıkları atarak video çekmelisiniz. Konuyu ne kadar minimal şekilde anlatırsanız o kadar fazla izlenme için etki edecektir.

2- Videolarınıza Popüler Müzikleri Ekleyin

İkinci bir adım olarak eğer sesiniz yoksa videonuza alt kısımda popüler müziklerden bir tanesini eklemeniz sizin için iyi olacaktır. Bu sayede müzik ile videonun uyuşması sayesinde karşı tarafı daha fazla heyecanlandıracak bir durum ortaya çıkacaktır.

instagram reels videosu çekme

3- Önemli Yerleri Yavaşlatın, Gereksiz Yerleri Hızlandırın

Eğer videonuzda önemli bir şeyi belirtmek istiyorsanız o bölümü ağır çekimde yavaşlatın. Diğer kısımlarda çok önemli yerleri ise efekt uygulayarak hızlı bir geçiş yaparsanız karşı tarafı etkileyeceğinize emin olabilirsiniz.

4- Efektler ile Bu Nasıl Olur Dedirtin!

Son olarak videolarınıza efektler uygulayarak, çekimleri birleştirerek ya da farklı yakınlaştırma teknikleri ile karşı tarafa bu videoyu nasıl yapmış dedirtin. Bu kısmı uygulamanız durumunda videolarınız daha fazla izlenme alacaktır.

Instagram Reels nasıl çekilir adımlarını takip ederek sizlerde daha fazla insana ulaşabilir ve videolarınızı popüler hale getirebilirsiniz.

Yorum Yap