Instagram Profil Gizleme 2024

Instagram profil gizleme nasıl yapılır öğrenmek ve hesap gizleme ile birlikte gerçekleşecek detayları bu yazımız sayesinde öğrenebileceksiniz. Instagram son zamanlarda gelen yenilikler ile sürekli güncelleme içerisinde olmaya devam ediyor, son gelen özellik ile birlikte son görülme özelliği gelen Instagram’a bu özelliğin nasıl kapatılacağını sizlere şu yazımız ile göstermiştik: Instagram Son Görülme Kapatma

Instagram son görülme nasıl kapatılır konusundan sonra şimdi ise Instagram profilimizi nasıl gizleriz sorusunun cevabına yer vereceğiz.

Instagram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram profilinizi gizleme 2024 sayesinde artık herkese açık olan profiliniz sadece arkadaşlarınız tarafından görülebilir hal almaktadır. Herhangi bir link ile ulaşım dahi olsa gönderilerinizi sadece arkadaşlarınız görebilecektir. Instagram profil gizlemenin birden fazla nedeni olabilir.

Bunlardan bir tanesi Instagram profilinizi gizlemeniz ile istemediğiniz kişilerin sizi stalk yapmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca profilinizi gizlemeniz ile artık sizi takip edecek kişiler ilk olarak size istek göndermek zorunda kalacaklardır. Sizin onaylamanız ile birlikte sizin takipçiniz olabilecektir.

Instagram Profili Nasıl Gizlenir?

Instagram profilinizi gizlemek isterseniz ilk olarak Instagram hesabınızı açarak profilinize giriş yapıyorsunuz, daha sonra profilimizin sağ üstte yer alan ayarlar ikonuna tıklayarak ayar sayfamıza ulaşıyoruz.

Ayarlar sayfası üzerinden aşağıya inerek “Gizli Hesap” bölümünü buluyoruz ve bunun yanında yer alan ikonu mavi olacak şekilde aktif hale getiriyoruz. Bu sayede artık hesabımız gizli hesap olarak gönderilerimiz sadece arkadaşlarımız yani takipçilerimiz tarafından görülebilecek hale gelmiş oluyor.

Ayrıca profilinizi gizlemeniz durumunda mevcut takipçileriniz bu durumdan etkilenmeyerek hala gönderilerinizi görebilecektir, ama bundan sonraki sizi takip etmeyen kişiler gönderilerinize ulaşamazlar ve ulaşabilmek için size takipçi isteği gönderirler. Siz gelen takipçi isteğini onayladığınız taktirde karşı taraf sizin gönderilerinizi bu onay sayesinde görebilecektir.

Instagram Hesap Gizleme

Profil gizliliği sonrasında aynı şekilde sizin hikayelerinizi de sadece takipçileriniz görebilmektedir, eğer profiliniz gizli olmasaydı sizi takip etmeyen kişilerde sizin hikayenizi görebilir ve size mesaj gönderimi yapabilirdi. Profil gizli ise sizi takip etmeyen kişiler mesaj göndermek isterler ise bu mesajlar istek kutusuna düşecektir ve sizin onaylamanız dahilinde mesajlaşma karşılıklı olarak başlayacaktır.

Bu yazımız ile sizlere Instagram profil gizleme nasıl yapılır göstermiş olduk, eğer kafanıza takılan bir durum var ise bize aşağıdaki yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. İnstagram hesabımı işletme hesabımdan kişisel hesaba geçirmeye çalışıyorum fakat sürekli “Kişisel hesaba geçiş yapmadan önce lütfen önce tanıtımı yapılan gönderileri durdur” mesajı alıyorum. Reklam yöneticisinden tüm reklamları ve tanıtımlarım kapalı olmasına rağmen hepsini sildim. Ama yine olmadı.
  İnstagram ve Facebook arasındaki bağlantıyı da kopardım ama yine olmadı. Hala aynı hata mesajını alıyorum ve hesabımı kişisel hesaba çeviremiyorum. Bunu nedeni ne olabilir

  Yanıtla
 2. Çok faydalı oldu teşekkürler

  Yanıtla
 3. Bende o mavi yer yok aneroid den giriyorum

  Yanıtla

Yorum Yap