WhatsApp Mesajı Herkesten Silme

WhatsApp’ta gönderilen mesajlar geri nasıl çekilir, gönderdiğim mesajı silmek istiyorum hatta silebiliyorum ama karşı tarafta sildiğim mesaj yinede gözüküyor mu diyorsunuz, bunun için sizlere göstereceğimiz silme yöntemi sayesinde artık karşı taraf görmeden mesajınızı silebileceksiniz ve karşı taraftan’da bu mesaj kaldırılacaktır, peki bu işlemi nasıl yapacağız diyorsanız gelin görsel bir biçimde sizlere gösterelim.

WhatsApp Mesaj Silme

WhatsApp’ta bir mesaj gönderimi sonrası yanlışlıkla gönderdiğinizi mi düşünüyorsunuz, ee bu durumda ya karşı tarafa yanlış olduğunu anlatmakla uğraşacaksınız ya da mesajı silerek onun görmemesini sağlayacaksınız. Bu durumda tabi ki seçilecek seçenek 2. yöntem oluyor, mesajı sil kafan rahat etsin değil mi? WhatsApp’ta mesaj silmek için silmek istediğiniz mesajın üstüne basılı tutuyor ve sil seçeneğine tıklıyorsunuz ancak bu tıklama sonrası mesajınız sadece sizin ekranınızdan siliniyor ve karşı taraf hala mesajı görebiliyor değil mi? Evet seslerini duyar gibiyiz, ee peki şimdi ben herkesten mesaj silmek istiyorum onu nasıl yapacağım derseniz, gelin sizi şöyle alalım;

WhatsApp Mesaj Kaldırma

WhatsApp’ta mesaj silmeyi yukarıda göstermiştik şimdi ise mesajı herkesten nasıl kaldıracağımızı göstereceğiz, bunun için yine silmek istediğimiz mesajın üstüne basılı tutuyor ve silme ikonuna tıklıyoruz, ikona tıkladıktan sonra ise yeni gelen özellik sayesinde üstte çıkan “Herkesten Sil” seçeneğine tıklamamız gerekiyor, bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşı tarafta olan herkes, bu grup içinde olabilir. Mesaj tamamen onlardan’da silinecektir.

Ancak şöyle bir durum vardır, eğer mesajınızı attıktan sonra anında mesajınızı görenler olabilir, bu nedenle anında görüntülenen mesajlar için bu seçeneği kullansanız dahi işe yaramayacaktır. Ama eğer karşı tarafta mesajı görmeyen kişi ya da kişiler var ise görmeden silebilirsiniz.

WhatsApp Mesaj Kaldırma

Mesaj silme süresi olarak’ta 7 dakika uygun görülmüş, eğer göndermiş olduğunuz mesajı 7 dakika içerisinde silmezseniz daha sonrasında herkesten bu mesajı silemeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Eğer yanlış mesaj attığınızı düşünüyor ve karşı taraftan da hala bir görüntüleme gelmediğini görüyorsanız bu mesajı silebilmek için 7 dakikanız mevcut, elinizi çabuk tutmanız gerek.

WhatsApp’a yeni gelen herkesten mesaj silme özelliği sayesinde artık bazı kullanıcılar rahat bir nefes alabilecek diyebiliriz, sizde bu özelliği telefonunuza son sürüm WhatsApp’ı yükleyerek deneyebilirsiniz. Ayrıca mesaj silme hakkında sorularınız var ise bize yorum kısmından sorabilirsiniz. Diğer bir yazımıza göz atmak isterseniz: WhatsApp Ne Zaman Online Oldu Görme makalemizde karşı tarafın ne zaman çevrimiçi olduğunu inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap