WhatsApp Kalın Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

WhatsApp kalın yazma nasıl yapılır bilmeyen ve öğrenmek isteyen 100’lerce insan mevcut, bu konumuz ile birlikte WhatsApp kullanımının her geçen gün arttığı mesajlaşma platformunda kalın yazı yazma nasıl yapılır göstereceğiz.

WhatsApp kalın yazı yazmak isteyen kullanıcılar son sürüm WhatsApp uygulamasını telefonlarına yüklemeleri önerilmektedir, bu işlem yapılmadığı taktirde karşı taraftan gelebilecek kalın yazı türü’de sizin telefonunuzda gözükmeyerek normal bir font ile yazıldığı ortaya çıkacaktır.

WhatsApp Kalın Yazı Nasıl Yapılır?

WhatsApp kalın yazı yazma özelliği ilk başta çıkmış olduğu gibi WhatsApp özel karakter etiketi yaparak olmaktadır, bunun için WhatsApp kalın yazı yazma işlemi için yazı başına ve yazı sonuna * (yıldız) işareti koymanız yeterli olacaktır.

Örnek cümle: *cevrik.com kalın yazı örneği*
Örnek cümle gönderildikten sonra: cevrik.com kalın yazı örneği

Şeklinde yaparak yazınızın kalın olduğunu görebilirsiniz. Bu şekilde sizlerde bir arkadaşınıza veya sevdiğiniz bir grup üzerinden baskılamak istediğiniz kelimeli karşı tarafa kalın bir şekilde yazarak gönderebilirsiniz.

iPhone WhatsApp Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

iPhone kullanıcıları WhatsApp kalın yazma işleminin nasıl yapıldığını yukarıdaki işlem yerine seçerek yapmak isterlerse bunun için;

iPhone telefonunuzdan kalın yazmak istediğiniz mesajı baloncuğa girin ve mesajın kalın olacak yerini seçerek ekrana çıkacak olan pencereden B/I/U seçeneğini seçerek bu ekrandan çıkacak olan “Kalın” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Android WhatsApp Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

Android kullanıcıları ise WhatsApp kalın yazma işlemi için yapması gereken işlem iPhone kullanıcıları için benzer bir durumdur.

Android telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına giriş yaparak mesajınızı baloncuğa girin ve göndere tıklamadan önce Daha sekmesine tıklayarak bu sekme üzerinden “Kalın” seçeneğine dokunarak mesajınızın kalın yazı şekilde yazılmış olmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp kalın yazı yazma dışında diğer bir farklı konumuzu inceleyebilirsiniz: WhatsApp Mavi Tik Gitmeden Mesaj Okuma

Yorum Yap