WhatsApp Gif Nasıl Gönderilir?

WhatsApp mesajlaşma uygulaması ile alakalı olacak, biliyorsunuz ki ya da daha duymamış bile olabilirsiniz ki WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde bu ağ üzerinden istediğiniz dosyayı arkadaşınız ile paylaşabiliyorsunuz, sadece pdf değil .rar dosyası bile paylaşmanızı sağlayan bu güncelleme henüz uygulamanın betasına gelmiş durumda, en geç haftaya normal sürüme’de geleceğini düşünüyoruz.

Bu önemli bilgiyi verdikten sonra gelelim WhatsApp üzerinden gif nasıl gönderilir bu konuyu öğrenmeye, bildiğiniz üzere grup konuşmalarında görmüşsünüzdür arkadaşlarınız gif yani oynayan resim paylaşıyorlar ama bunu nasıl yapıyorlar ben neden gönderemiyorum diyeceksinizdir, gelin nasıl gönderdiklerine birlikte bakalım.

WhatsApp Gif Gönderme

WhatsApp’ta gif göndermek için öncelikle son sürümü kullanmanız gerekmektedir, eğer son sürümü kullanmıyorsanız bu size sıkıntı yaratabilir. Ancak eğer son sürümü indirmişseniz ilk olarak gif göndermek istediğimiz gruba ya da kişiyi açıyoruz, sohbet bölümüne geldikten sonra aşağıda bulunan mesaj alanının yanında bulunan emoji seçeneğine tıklıyoruz. (1) Bu seçeneğe tıkladıktan sonra aşağıda görebileceğiniz üzere “GİF” bölümü karşınıza çıkması gerekiyor, oraya tıklayın. (2) Daha sonra bu alandan istediğiniz gif’i seçerek karşı taraftaki arkadaşınıza veya grup konuşmasına gönderebilirsiniz.

WhatsApp Gif Gönderme

WhatsApp Gif Arama

Eğer whatsapp gif bölümünden aşağıya kadar göz attınız ama aradığınız gif’i bulamıyorsanız daha kolay bir yöntem sayesinde bu işlemi basite getirebilirsiniz, bunun için whatsapp gif bölümünde bulunan sol altta yer alan arama işaretine tıklayın. (3) Bu sayede bu arama kısmına örnek olarak “top” yazdığınızda sizin karşınıza top ile alakalı gifler çıkmakta, buraya istediğiniz anahtar kelimeyi girin ve gif aratın bu sayede istediğiniz gif’i bulabilir ve karşı tarafa daha kısa sürede gönderebilirsiniz.

WhatsApp Gif Gönderemiyorum

Eğer whatsapp uygulamasından gif gönderemiyorum diyorsanız uygulamanızın sürümü eskidir veya telefonunuz bu sürümü desteklemiyor olabilir, bu iki neden dışında gif gönderememe gibi durumlar ile karşılaşırsanız bize aşağıda bulunan yorum bölümünden ulaşabilirsiniz, sizlere hızlı destek vermek isteriz.

Ayrıca whatsapp’ta kim çevrim içi görmek isterseniz şu yazımızı inceleyebilirsiniz: WhatsApp Çevrimiçi Listesi

Kalın sağlıcakla, yeni yazılarımıza da göz atmayı unutmayın.

Yorum Yap