Whatsapp Üzerinden Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir?

Whatsapp uygulaması sayesinde internetin olduğu her ortamda mesajlaşma, arama yapma, görüntülü konuşma seçeneklerinden herhangi birini pratik şekilde kullanabilirsiniz. Son zamanlarda telefon özelliklerini kullanarak bu işlemleri yapmak yerine daha ekonomik ve işlevsel olan internet uygulamalarından yararlanmak çok daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşmak da aynı paralelde kolay bir hal almaktadır. Whatsapp üzerinden dilenirse toplu mesaj uygulaması kullanılarak kullanıcılara anlık olarak aynı mesajları iletmek de mümkün olan bir diğer özelliklerdendir. Uygulamayı kullanmayanlar için ise WhatsApp üzerinden toplu mesaj nasıl gönderilir? sorusunun cevabı önemlidir.

Whatsapp Toplu Mesaj Nasıl Kullanılır?

Öncelikle telefonunuzda son güncellemeleri yapılmış bir whatsapp olduğundan emin olunuz. Ardından bir hesap oluşturunuz. İşlemler tamamlandıktan sonra whatsapp önünüzde açılacaktır. Sohbet ekranının üzerinde bulunan toplu mesaj seçeneğine tıklayınız. Toplu mesaj listesi oluşturabilmek için yeni liste yazan kısma dokununuz. Eklemek istediğiniz kişileri yazarak veya rehberden bularak ekleyebilirsiniz. Ardından oluştur sekmesine basarak yeni listenin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz liste üzerinden iletmek istediğiniz mesajları topluca gönderebilirsiniz. Teker teker kişiler ile uğraşmak zorunda kalmadan uygulamadan yararlanmaya devam edebilirsiniz.whatsapp uzerinden toplu mesaj nasil gonderilir

Başka Şekilde Whatsapp Üzerinden Topluca Haberleşilebilir mi?

Toplu mesaj atmanın yanı sıra uygulama üzerinden grup oluşturma yoluna gidilerek de aynı şekilde kolaylıkla haberleşilebilir. Bunun için de basit bir kaç menü üzerinden işlem yapmak mümkündür. Whatsapp hesabınızı açınız. Ardından seçenekler arasından grup kur olana dokununuz. Yine grup mesajlaşma menüsünde olduğu gibi size liste oluşturmanız için ekran açılacaktır. Ekrandan grupta olmasını istediğiniz kişileri ekleyebilirsiniz. Unutmanız veya atlamanız halinde grubu oluşturduktan sonra da ekleme işlemi yapmanıza olanak sağlanır. Listeyi tamamladıktan sonra gruba isim vermeniz ve tamam tuşuna basmanız halinde grubunuz oluşturulur. Anlık olarak gruba ekli olan herkesle yazışabilirsiniz.

Toplu Mesajda Sınır Var Mıdır?

Whatsapp üzerinden toplu mesajlaşma yaparken oluşturduğunuz liste için kişi sınırı bulunmaktadır. Şuan için geçerli olan sınır 256 kişidir. Bu rakamın üzerindeki kişileri listeye eklemek istemeniz halinde uyarı almanız söz konusudur. Instagram Silinen Hesabı Geri Getirme konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap