WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

WhatsApp Görüntülü Konuşma özelliği nasıl kullanılır bilmeyenler için anlattık, WhatsApp Görüntüşü Görüşme nasıl yapılır inceleyin.

WhatsApp Görüntülü Konuşma

Whatsapp bilindiği üzere neredeyse akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmez mesajlaşma uygulamalarından ilk sırada geleni, hal böyle olunca sürekli olarak güvenlik veya değişiklik konusunda güncelleme çıkmakta, bunlardan bir tanesi ise whatsapp’a gelen görüntülü konuşma özelliği. Bu özellik sayesinde büyük bir patlama yaşatan facebook ekibi sürekli olarak denemeler sonucu şuanda belirli bir düzene oturtmuş durumda.

Daha öncelerden çıkan sesli arama sayesinde büyük bir şok geçiren kullanıcılar şimdi gelen görüntülü konuşmanın sayesinde’de adete 2. bir şoku geçiriyorlar. Peki ya arkadaşımla nasıl görüntülü konuşurum diyorsanız, işte ayrıntılar…

WhatsApp Görüntülü Arama

Görüntülü arama yapmak için öncelikle aynı sesli aramada olduğu gibi aramak istediğiniz kullanıcıyı whatsapp üzerinden seçiyoruz. Seçtikten sonra kullanıcı konuşma bölümü üzerinde yer alan “telefon simgesine” tıklıyoruz. karşımıza 2 tane seçenek gelmesi gerekiyor, aşağıda gözüktüğü gibi;

Whatsapp Görüntülü Konuşma

Bu seçenekten 2. sırada yer alan görüntülü arama bölümüne tıkladıktan sonra karşınızdaki kişiye çağrı gitmekte, dönüş yaptığında direk olarak videolu görüşme başlar. Eğer çağrıyı karşıdaki kişi kabul etmez ise direk meşgule atar. Ayrıca bu özellik internete bağlı olmadan asla çalışmaz.

Whatsapp Görüntülü Arama

WhatsApp Görüntülü Arama Tuşu Çıkmıyor

Whatsapp’ta yukarıda gördüğümüz seçeneklerin çıkmamasının nedeni uygulamanızın güncel olmamasıdır. Cihazdaki uygulama güncelleme yerine göz atarsanız “whatsapp güncellemesi” olduğunu göreceksinizdir. Uygulamayı güncelledikten sonra tekrar yukarıdaki sıralı işlemleri uygulayabilirsiniz.

WhatsApp Görüntülü Arama internet Sıkıntısı

Whatsapp görüntülü konuşma ne kadar veri harcar derseniz size bir video uygulaması olan “snapchat” i örnek gösterebiliriz. Buda aynı şekilde biraz fazla internet harcamakta lakin konuşmayı kısa tutmanız halinde birkaç mb ile işi bitirebilirsiniz. (Gördüm hadi yeter sesliye geçelim gibisinden… 🙂 )

Whatsapp hakkında daha fazla aklınızda takılan sorular olursa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz ayrıca WhatsApp Durum Kapatma özelliğini’de test edebilirsiniz.

8 YORUMLAR

    • Hocam çözüm için telefonunuzun çektiği alana veya wifi’den bağlı iseniz yakın bir çekim alanına giderseniz sorun çözülecektir. Bazen bu durum karşıdaki kişiden’de kaynaklanabilir.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here