İnstagram ile Para Kazanma (Aylık 5.000 ₺)

Instagram her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Başta sadece fotoğraflar görebildiğimiz uygulama kendini geliştirmeye devam ediyor. Fotoğraflara gelen filtrelerden sonra video seçeneği ile de özelliklerine yenilerini katmaya başladı.

Fotoğrafın yanına videoyu da koyarak insanların ilgisini çekmeyi başardı. Vine’ı özelliği ile yok eden Instagram şimdi de gözünü SnapChat’e dikti.

Instagram’la Para Kazanmak

İnstagramda Para Nasıl Kazanılır?

Instagram işletme profile diye bir profil geliştirdi. Böylelikle örneğin takı tasarlıyor ve satmak istiyorsanız ürünlerinize ne kadar bakıldığını verilerle birlikte görebiliyorsunuz. Ürünlerinizi hali hazırda satış yaptığınız web siteniz üzerinden Instgram üzerinden eşleştirerek etiket koyabiliyorsunuz.

Web siteniz tercih edilen ve birçok kişi tarafından biliniyorsa da Instagram’ın bu özelliğinden kolaylıkla faydalanabiliyorsunuz. E-posta ve telefonlarınızı girerek müşterilerinizin sizlere ulaşmasını sağlıyorsunuz.

Instagram’ın özellikle DM özelliğini kullanarak da satışlarınızla ilgili müşterilerinize bilgi verebilirsiniz. E postanızı ve telefonlarınızı da bu durumda sürekli kontrol etmeniz gerekir. Online platformu etkili bir biçimde kullanarak gelir elde etmeniz mümkün.

İnstagram Para Kazanma Aktif Hale Getirme

Instagram’da ürün satmıyorsanız ve bir markanın reklamını yapabiliyorsunuz. İşletme profilini kullanarak iş birliği yaptığınız markayı belirtip takipçilerinize ürün önerebilirsiniz. Böylelikle markalar sizlere ürün yollayarak o ürünün marka yüzü olmanızı teklif edebilir. Eğer akılda kalıcı bir post oluşturursanız onu Twitter, Facebook ve Tumblr üzerinden insanlarla paylaşabilirsiniz.

Storylerdeki etiketlerinizle daha çok insana ulaşabilirsiniz. Instagram story özelliği ile hem GIF leri hem de etiketleri düzgün bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Linklerinizin kısa ve akılda kalıcı olması gerektiğini unutmayın. Hedef kitleniz mobil olacağı için mobil mecralardan linkleri paylaşmanızı öneririm.

İnstagram ile Aylık Para Kazanın

Video ve görüntü oldukça zor erişildiği için linkleri kısa tutmanız onlara erişmeniz açısından da daha kolay olacaktır.

Hedef kitlenize erişmenizin en önemli koşulu takipçilerinizi kendi profilinize uygun olmasıdır. Paylaştığınız video ve görüntüleri hesabınıza uygun bir şekilde düzenlemeniz de önemlidir.

  1. En önemli kurallardan biri satış yapacağınız ürünle ilgili iyi bir bilginiz olması ve onunla ilgili uyumlu içerikler paylaşmanız olacaktır.
  2. Sizi takip edecek insanlara ne vaat ettiğiniz konusunda da açık olun.
  3. Takipçileriniz ona göre şekillenecektir. Amacınız ve ürününzle ilgili detaycı olursanız ve bilgi verirseniz Instagram’la para kazanmanız mümkün olacaktır.

Instagram para kazanmanın dışında diğer bir Instagram platformu olan IGTV ile alakalı: IGTV Para Kazanma yazımızı incelemeyi unutmayın.

Yorum Yap