Instagram Onaylı Hesap Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamaları günümüzde herkesin kullandığı uygulamalar içerisinde yer almaktadır. Bu uygulamalarda bilinen bir kişiyi taklit etmek, o kişinin adına hesap açarak o kişiymiş gibi davranmak en çok başvurulan davranışlardan bir tanesi olmakla birlikte bu davranışların önüne geçmek için mavi tık yani onaylanmış hesaba geçmek gerekir. Instagram onaylı hesap nasıl yapılır? Sorusuna cevaben uygulanacak olan adımlar kısa ve öz şekilde bilinmelidir.

Instagram Mavi Tık Nedir?

Instagram Mavi Tik

Instagram uygulaması dahilinde bazı hesapların kullanıcı adı yanında mavi tık olduğu görülür. Bu işaret o kullanıcının gerçek bir hesap olduğu, kendisi ya da kendisi tarafından atanmış olan biri tarafından adına kullanıldığı anlamına gelmektedir. Mavi tık gerçek hesabın sahte hesaplardan ayrılması için kullanılan bir işaret olmakla birlikte sadece Instagram değil, hemen her sosyal medya uygulamasında bu verified uygulamasına denk gelinebilmektedir. Bu işareti alabilmek için belirli adımların uygulanması gerekir.

Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır?

Instagram uygulamasını kullanmakta olan bir kişi kendi taklit hesaplarından ayrılabilmek ve gerçek hesabının kendi kullandığı hesap olduğunu bildirmek için mavi tık yani hesap onaylatma işlemini yapmaktadır. Mavi tık işaretinin alınabilmesi için uygulama içerisinde önce profil sayfasına oradan da ayarlar bölümüne gidilmelidir. Bununla beraber alt kısımda yer alan destek kısmından “Neyi Geliştirmemizi İstiyorsun?” bölümüne erişim sağlanarak yazılacak olan İngilizce metinde hesabın onaylatılması talep edilmelidir. Instagram destek servisi gerekli olan araştırmaları yaptıktan sonra hesabın onayını sağlar.

Instagram Mavi Tık Ne Zaman Alınır?

Hesap onaylatma işlemi için gerekli olan başvuru Instagram destek ekibi tarafından araştırmaya alınır. Bu araştırma süreci en fazla 1 ay sürmekle birlikte kısa süre içerisinde de geri dönüş sağlanabilmektedir. Kişinin başvurusunu yaptıktan sonra hesabındaki takipçi sayısının reelliğine bakılarak gerekli olan bütün alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Takipçi sayılarının gerçek kişiler olması mavi tık yani gerçek hesap ikonunun profilde yer alması için oldukça önemlidir. Bu konuda Instagram destek ekibi titiz bir çalışma göstererek kısa sürede başvuru yapan hesaplara geri dönüş sağlar. Instagram Hesabı Gizliye Alamıyorum / Sorun konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap