Instagram Beğenilerde Arama Yapma

İnstagram’ın son zamanlarda gelen yenilikleri bitiyor mu tabi ki hayır, güzel güzel böyle devam etsin sürekli sabit kalınca güzel olmuyor. Yenilikler kullanıcıları daha çok uygulama içerisinde durmaya teşvik ediyor ee tabi buda onların işine geliyor değil mi?

Bu yazımız ile birlikte insanlar instagram üzerinden birbirlerinin fotoğraflarını beğeniyorlar, instagram anasayfasında çıkan arkadaşını görünce hemen çift tıkla beğen değil mi. Ama birde acaba bu fotoğrafı şu kişi beğenmiş mi diye soru işaretleri var kafamızda.

İnstagram Beğenilerde Arama Yapma

İnstagram’da bir fotoğrafa baktığınızda acaba arkadaşınız bu fotoğrafı beğenmiş mi, ya da arkadaşım olmayan ama şu kullanıcı adını kullanan kişi beğeni yapmış mı diye beğeniler penceresini açıyorsunuz ama binlerce hatta onbinlerce kişi bu fotoğrafı beğendiğinden dolayı siz bunların arasından bulmak için saatlerinizi harcamanız gerekiyor. Peki bunun için beğenilerde arama yapmak mümkün mü diye soracaksınız, gelin bunun cevabını aşağıda verelim.

İnstagram Beğenilerde Kişi Bulma

Eğer bir arkadaşınızın veya popüler bir ismin fotoğrafında ya da videosunda beğenen bir kişiyi bulmak istiyorsunuz ama çok kişi beğendiği için bulmakta zorlanıyor musunuz, bunun için sizlere instagram beğenilerinde arama yapma özelliği mi gerekiyor, haklısınız. Maalesef ki böyle bir özellik şuanda instagram’ın kendisinde mevcut değil ama yinede bu işlemi şu şekilde manuel bir işlem sayesinde yapabilirsiniz.

İlk olarak bu işlemi yapabilmeniz için bir bilgisayara ihtiyacınız var, daha sonra instagram’ı bilgisayarınız üzerinden açıyorsunuz ve beğenilerde bulmak istediğiniz kişinin fotoğrafını açıyorsunuz, beğeni bölümüne giriyorsunuz ve orada yer alan tüm kullanıcı adlarını ctrl+a kombinasyonu sayesinde seçiyorsunuz, daha sonra bu seçmiş olduğunuz kullanıcı adlarını bir not defterine aktarıyorsunuz. Not defterinde ise ctrl+f yaparak aradığınız kişinin kullanıcı adını yazıyorsunuz. Bu sayede o kullanıcı arama yaptığınızda çıkıyor ise fotoğrafı beğendiği anlamına gelmektedir. Eğer kişi arama yaptığınızda çıkmıyor ise bu fotoğrafı beğenmemiş demektir.

İleride inşallah arama bölümü’de olur da bizde bu zahmetli işe girişmeyiz, olursa konuyu güncelleriz tabi ki canım siz takip edin yeter. Ayrıca bir önceki konumuzda buna benzer bir yazı bakın isterseniz: İnstagram Beğeni Silme

Yorum Yap