İnstagram Beğeni Silme

Instagram sürekli güncellemeleri ile göz doldurmaya devam ediyor, son güncellemesi ile birlikte artık yorumlara cevap bölümünü değiştirmeyi düşünün Instagram bakalım bizleri şaşırtmaya devam edecek mi?

Bu yazımızda sizlere Instagram’da beğeni silme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız ve bu işlemi neden yaptığımızı belirteceğiz, haydi geçelim.

Instagram Beğeni Silme

Instagram’da insanlar sürekli olarak fotoğraf veya videolarını paylaşmakta, gelen hikaye özelliği sayesinde ise canlı yayınlar ve anlık olarak ne yaptıklarını paylaşabiliyorlar. Instagram’da bir fotoğraf veya video paylaşımı yaptığımızda isteyen herkes veya profiliniz gizli ise sizi takip eden kişiler bu gönderimizi beğene biliyorlar. Bu sayede paylaşmış olduğunuz resim veya video beğeni aldıkça sayısı giderek artıyor ve üst sıralarda gözükmesini sağlayabiliyoruz. Peki ben Instagram’da paylaşmış olduğum bir gönderiyi beğenmesini istemediğim kişi beğendiyse bu kişinin beğenisini nasıl silebilirim diye kendinize sorular sorabilirsiniz. Yöntemini ise bizler sizlere vereceğiz; işte cevabı.

Instagram Beğeni Kaldırma

Instagram üzerinden paylaşmış olduğumuz bir gönderi’den beğeni kaldırmak istiyorsak ilk olarak beğenisini silmek istediğimiz kişinin profiline giriyoruz ve sağ üst köşede bulunan üç nokta aracından “kişiyi engelle” seçeneğine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra tekrardan profilde görünen takip et butonunun yerinde bulunan “engellemeyi kaldır” butonuna geri tıklamanız yeterli oluyor. Bu sayede engellediğimizde o kişinin bütün beğenileri silinmiş oluyor ve geri engellemesini kaldırdığımızda ise bu beğeniler tekrardan geri gelmemektedir. Bu yüzden sizlerde bir kişinin beğenisini silmek istiyorsanız ya onun telefonuna ulaşıp beğeniyi manuel olarak silmeniz gerekiyor ya da bu engelleme işlemini yapmanız gerekmektedir.

İşlem bu kadar basit ama eğer beğenisini kaldırdığınız yakın arkadaşınız ise, bu beni neden takipten çıktı bir daha takip ediyor acaba gibi soru işaretleri kafasına takılabileceğini de unutmayın derim. Ayrıca Instagram hikayesine atmış olduğunuz fotoğrafları kırpmadan atmak isterseniz şu yazımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram Hikaye Boyutu Nedir?

Yorum Yap