İnstagram Gizli Canlı Yayın İzleme

İnstagram gizli canlı yayın izleme nasıl yapılır? bildiğiniz üzere sitemizde instagram kategorisinde çok büyük bir gelişmeler yaşanıyor, neredeyse tüm yenilikleri, sorunları ve takıldığınız yerleri bulabileceğiniz bir kategori haline geldi. Aradığınız tüm konuları bulabiliyorsunuz ve bize yorum kısmından ulaştığınızda sizlere aynı gün içerisinde dönüş yapabiliyoruz, umarız bu daha da güzel bir hal alacak.

İnstagram hızla gelişen bir sosyal medya platformu, bazı kişiler eskiden facebook kurduydum, artık bundan sonra instagram demekte, sahibi aynı olmasınında bu işi nasıl profesyonel hale getirdiğini gözler önüne sermekte. Son zamanlarda gelen yenilikler ile birlikte ciddi tepkiler alsa da şuanda bu sesler daha az bir hale geldi diyebiliriz.

Ve gelelim canlı yayın olayımıza, henüz daha 6 ayını doldurmayan sistemde, canlı yayın açan arkadaşlarınızı veya tanımadığınız etmediğiniz kişilerin canlı yayınını izleyebiliyorsunuz, yayına girdiğinizde konuşma yeri bölümünde (yayın kısmının en altında) girdiğimize dair bir yazı çıkmakta ve yayın sahibi istediği zaman kimlerin izlediğini görebilmekte. Peki bunu gizlemenin bir yöntemi var mı diyorsanız gelin yazımızın devamını inceleyin…

İnstagram Canlı Yayını Gizliden İzleme

İnstagram’da canlı yayın açan birinin yayınına girdiğinizde karşı tarafa bildirim gitmiyor ancak şu şekilde oluyor, yayına girdiğinizde kullanıcı adınız yayının altında gözüküyor, ve yayını o anda izleyenler sizin girdiğinizi görebiliyorlar.

İnstagram Canlı Yayına Gizli Girmek

Ayrıca yayın sahibi izleyen kişileri istediği zaman yayın panelinden görebilmekte.

İnstagram Gizli Canlı Yayın İzleme Nasıl Yapılır?

İnstagram’da canlı yayın açan bir kişinin yayınına gizli olarak (kullanıcı adınız çıkmadan) girmek istiyorsanız, yapmanız gereken şu anlık sadece sahte bir hesap açmak oluyor, sahte hesap açtıktan sonra o kişiyi takip ederek (eğer profili açıksa takip etmenize de gerek yoktur) canlı yayınına girmeniz, girdiğinizde kullanıcı adınız farklı olduğundan karşı taraf sizin girdiğinizi anlayamayacaktır.

Önerilen Makale: İnstagram Canlı Yayın Bildirimi Kapatma

Ancak karşı taraf sizin profilinizi incelemek istediğinde eğer sahte hesap olduğunuzu anlar ise sizi engelleyebiliriz, bu demek oluyor ki siz bir daha o kişinin canlı yayınını izleyemezsiniz. Ancak daha’da yeni bir sahte hesap açabilirsiniz, bu böyle uzar gider… 🙂

Bugün instagram’da gizli canlı yayın izlemeyi anlattık, ayrıca geçen günkü İnstagram Videomu Kimler İzledi Görmek isimli yazımızı’da incelemeden çıkmayın. 🙂

İnstagram Gizli Canlı Yayın İzlemek Mümkün Mü?

İsntagram ile gizli canlı yayın izlemek mümkündür, bunun için çeşitli 3. parti uygulamalar yer almaktadır.

8 Yorum

  1. İnanilmaz bir haber. Satırlar dolusu gereksiz hatice ve sacma bir netice. Resmen okurla dslga geçmek ve alay etmektir bu. Başlığın adi “gizli izlemek-girmek” siz diyorsunuz ki sahte hesapla izleyin. Zaten bu cevabiniz sacma bir cevap dolandirici kismi ise; sahte hesap olmasi seni gizlemiyor, yayin sahibi adini hala görebiliyor kullandigim hesabin. Kısacası haber olsun, etkiket olsun diye yapmayın. Ayıp.

    1. Merhabalar, görüşünüz için teşekkür ederiz ama amacımız kişilerin isteklerine bir nebzede olsa çözüm üretebilmemiz. Bu sistem ilk çıktığında belli bir açıklar mevcuttu ancak ilerleyen zamanda bu açıklar kapatıldı ve siz canlı yayına giriş yaptığınızda karşı taraf dediğiniz gibi direk görebilmekte. Siz kendi kişisel hesabınız ile giriş yaptığınızda isminiz “A” ise kişi sizi “A” olarak görmektedir. Ancak farklı bir iş veya yan hesabınız ile bu canlı yayına girdiğinizde kişi sizi “A” kullanıcısı olarak görmemekte, bu yüzden canlı yayını başlatan kişi sizi anlamadığı sürece kim olduğunuzu bilmemektedir. Gizli bir işlem yapılmıyor ancak bu işin en gizli çözümü şuanda budur, aramalarda bu şekilde yapıldığından dolayı başlık bu şekildedir. Tekrar belirtmek gerekirse amacımız hiçbir ziyaretçimizi kandırmak değil, yardımcı olmaya çalışmaktır.

      1. Dediğiniz yöntem aklıma gelmemişti, şimdi bu durumda güzel oldu ancak profili gizli arkadaşlarımı incelemek için takip isteğimi onaylatmam gerekiyor. 🙂

  2. Canlı yayın bittikten sonra kimlerin izlediğini goremiyorum ? Önceden görüyordum neden bu sorun cıktı anlamadim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu