Twitter Bildirimleri Nereden Kapatılır?

Twitter haberleşme ve paylaşım yapma özellikleri ile beğenilen uygulamalardan bir tanesidir. İnternetin olduğu her alanda ücretsiz şekilde kullanıma olanak sağlar. Bu özelliği sayesinde anlık olarak gündemin takip edilmesi ve kendi fikir ve paylaşımlarınızın da başkalarına duyurulması için global düzlemde kullanılabilecek platform olma özelliğine sahiptir. Twitter’da sizin veya takipçilerinizin yaptığı hareketler neticesinde haberdar olabilmeniz için bildirim özelliği bulunur. Bildirimler takip açısından önemlidir. Bazı kullanıcılar ise belirli sebeplerden dolayı bu bildirimleri kapatmak isteyebilir. Kapatabilmek için Twitter bildirimleri nereden kapatılır? Sorusunun cevabını bilmek gerekir.

Twitter Bildirimleri Nedir?

Bildirimleri kapatabilmek için mobil uygulama üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra sol tarafta profiliniz ve hesap detaylarınız görülecektir. Karşınıza çıkan kısımdan Ayarlar ve Gizlilik yazan seçeneğe tıklayınız. Bu sekmede bildirimler yazan bir kısım gözünüze çarpacaktır. Bildirim seçeneğine tıkladığınızda bildirimlerinizi yönetmenize olanak tanıyan menüye ulaşmış olursunuz.Twitter Bildirimleri Nereden Kapatılır?

Bildirimleri Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bildirimler sekmesinden aldığınız anlık bildirimlerle alakalı düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bu işlem için tercihler sekmesine, oradan da anlık bildirimler kısmına tıklayınız. Anlık bildirimlerden retweet ve beğeniler olarak çeşitli seçenekler önünüze gelecektir. Bunlardan hangisi ile alakalı bildiri alıp almayacağınıza karar vermek için menüyü takip edebilirsiniz. Bildiri almak istediklerinizi açık, almak istemediklerinizi kapalı konuma getirebilirsiniz.

Bildirimler Tamamen Kapatılır Mı?

Twitter üzerinden tüm bildirimleri kapatmak istediğinizde ise telefonunuzdan ayarlar kısmına gelmeniz gerekir. Buradan bildirimler seçeneğine tıklayınız. Bildirimlerden ise telefonunuzda yüklü uygulamaların sayfasına iletilirsiniz. İletildiğiniz sayfada açılan uygulamalardan bir veya bir kaçını seçmenize olanak verilir. Seçtikleriniz için de Twitter’dan da bildirim almak istemiyorsanız eklemelisiniz. Bildirimlere izin veren sekmeyi kapattıktan sonra artık telefonunuza seçtiğiniz uygulamalar ile alakalı bildirim gelmesini engellemiş olursunuz. Bazen önemli bir işle ilgilenirken veya bakmamanız gereken bir ortamda iken telefonunuzun ekranına yansıyan bildirimler sizi zor durumda bırakabilir. Bazen de dikkat dağıtacağından dolayı olumsuz etkileyebilir. Bunları yaşamamak adına gerektiği şekilde uygulamaların bildirim ayarlarını yapabilir ve uygulamalarınızı sorun yaşamadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Telefonunuzun ayarlar menüsü bu konuda size kolaylıkla hizmet verecektir.

Whatsapp Hesabımı Başka Bir Telefondan Açabilir Miyim? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

Yorum Yap