Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram’da bazı hesapların yanında mavi tik yani doğrulanmış rozetini görürsünüz, bu rozet hesabın o kişiye ait olduğunu belirtmek için kullanılmakta. Şimdi sizlere Instagram mavi tik nasıl alınır basit yoldan göstereceğiz.

Instagram Mavi Tik Kimlere Verilir?

İnstagram Mavi Tik

İnstagram hesaplarının yanında yer alan mavi bir daire içerisinde tik’in yer alması o ünlü veya tanınmış kişinin hesabının doğrulandığını yani o hesabın fake olma ihtimalinin olmayacağı anlamına gelmesidir.

Instagram mavi tik herkese verilmemektedir. Ama eğer tanınmış veya ben ünlüyüm lan diyorsanız başvurabilirsiniz. Ayrıca marka değeri taşıyan kurumsal firmalarda bu işlemi yapabilirler.

Instagram Hikayeme Link Ekleme bu yazımızı da incelemeyi unutmayın.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram mavi tik kolay yoldan nasıl alınır konusuyla alakalı olarak Instagram mavi tik başvuru formu tüm kullanıcılara açılmış durumda, eğer sizde hesabınızı doğrulatmak istiyorsanız;

  • Instagram’ı açarak Ayarlar sekmesine girin ve buradan aşağıya inerek Doğrulama İste butonuna tıklayın ve açılan sayfa üzerinden kimlik fotoğrafınızı gönderin.
  • Alt kısımdan ise tüm gerekli yerlerdi doldurduktan sonra Instagram mavi tik başvuru formunu gönderin.

Instagram mavi tik alma

Instagram mavi tik için sizi uygun görür ise bununla birlikte isteğinize 1 hafta içerisinde yanıt verecektir. Eğer uygun görmez ise hesabınıza mavi tik vermeyecek ve hareketler kısmından bunun hakkında reddedilme sebebi gösterilecektir.

İnstagram Mavi Tik Alma

Instagram mavi tik almayı sizlere göstermiş olduk. Instagram Profilime Bakanları Görme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Sayenizde instagramda mavi tik aldım teşekkür ederim.

    Yanıtla

Yorum Yap