Instagram Hikaye Videoları İndirme

Instagram sosyal medya ağında hikayeler özelliğinin çıkartılması ile birlikte kullanıcılar bu özelliğe bir hayli yoğunlaştılar ve günlük olarak 1’den fazla hikaye paylaşımı yapmaya başladılar. Eğer sizde gittiğiniz bir yerdeki manzarayı paylaşmak ya da herhangi bir filmden kesit paylaşmak isterseniz profiliniz üzerinden değil de Instagram hikayeler özelliği üzerinden video çekerek paylaşabiliyorsunuz.

Instagram hikayeler özelliği 15 saniye videoları kapsasa dahi kullanıcılar 30 saniyelik videoları ikiye bölerek bu şekilde yine Instagram hikayeler üzerinden video veya fotoğraf paylaşımı gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca çıkan yeni yeni çıkartmalar sayesinde de kullanıcılar yazı ya da etiket eklemesi yaparak hikayeyi daha canlı hale getirebiliyorlar. Peki Instagram üzerinden bir kişinin hikayesini indirmek istersen nasıl yapacağız bilmiyorsunuz değil mi? Instagram hikaye videoları indirme işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır, bu adımlar sayesinde Instagram hikaye fotoğraf veya video paylaşımlarını 24 saat geçmeden indirebilirsiniz.

Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram hikayeleri indirmek isteyen kullanıcılar bu işlem için öncelikle herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymaktadırlar, aslında bu işlem için 2024 yılında birden fazla mobil uygulama var ancak tam düzgün çalışmamaktalar veya bilgilerimizi istemektedirler.

İncelenebilir Makale: Instagram Hikaye Kişi Etiketleme

Bizde herhangi bir bilgi vermeden güvenli bir şekilde Instagram hikaye videolarını indirmek istediğimiz için bu uygulamalar yerine bir bilgisayar bularak aşağıdaki adımları takip ediyoruz;

Instagram videoları indirmek için 2 yöntemimiz mevcuttur, bu iki yöntemde bilgisayar üzerinden yani internet tarayıcısı üzerinden olmaktadır, ilk yöntemimiz ile işe başlayalım;

Instagram Hikaye İndirme Yöntemi 1

Instagram hikayesi indirmek için bu yöntemi kullanacak kişiler kimin hikayesini indirecek ise ilk önce o kişinin profilinin açık olup olmadığına bakmalıdır çünkü bu ilk yöntemde sadece profili açık kişilerin video ve fotoğraflarını indirebiliyorsunuz, eğer kişinin profili kapalı ise 2. yönteme geçebilirsiniz.

Bu yöntem için yapmanız gereken tek işlem buraya tıklayarak gerekli indirme sitesine gidin ve hikayesini indirmek istediğiniz kişinin Instagram kullanıcı adını yazın ve indir butonuna tıklayın, daha sonra gelen hikayelerden hangisini indirmek isterseniz yine oradan seçerek indir yazısına tıklamanız yeterli olacaktır, hikaye bilgisayarınıza indirilecektir hem de karşı tarafın haberi olmadan.

Instagram Hikaye İndirme Yöntemi 2

Instagram hikaye indirme yönteminin 2.si ise tüm profiller için geçerlidir, ister karşı tarafın profili kapalı olsun (arkadaş olmalısınız tabiki) isterseniz açık fark etmez, bunun için Google Chrome eklentisi olan IG Story uzantısına sahip olmamız gerekiyor, bu uzantıyı indirmek için buraya tıklayın ve chrome’a ekle butonuna tıklayarak yükleme işlemini gerçekleştirin.

Instagram hikaye indirmek için kurmuş olduğunuz uzantı artık instagram.com‘da aktif hale gelecektir ve aynı Instagram mobil sürümünde olduğu gibi hikayeleri izleyebilir ve istediğiniz hikayeyi sağ üst bölümde bulunan üç nokta üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz, ayrıca uygulamanın diğer bir özelliği ise hikayeleri karşı taraf görmeden izleyebilmenizdir.

Instagram Hikayelerini İndiremiyorum Sorunu

Instagram hikayelerini indiremiyorsanız bu durumda sizlerde ilk adımı kullanıyor iseniz kullanıcının profili gizli yani başkalarına kapalı olabilir ve o yünden indirmede sorun yaşıyorsunuzdur, ikinci yöntemde ise indirme ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılar sayfayı yenileyerek veya uzantıyı devre dışı bırakıp tekrardan aktif hale getirdiklerinde bu sorunu çözebilirler.

Sizlerin de Instagram hikaye indirme yöntemleriniz varsa bizlere yorum kısmından iletirseniz kullanıcılarımıza ek olarak daha kolay önerilen bir yöntem sunmak isteriz, konu hakkında sorularınız var ise yine alt taraftan bizlere bildirebilirsiniz.

Yorum Yap