Instagram Video Paylaşma

Instagram insanların kendi hayatlarını paylaştıkları ve hayranı oldukları kişilerin özel yaşamlarına dair çekici bilgileri elde etmeye yarayan bir platform. Tüm dünya üzerinde büyük bir kütleye ulaşan Instagram, neredeyse tüm akıllı telefonlarda kurulu durumda. Tabii ki bilgisayar üzerinden siteye giriş yapılabilir ancak buradan herhangi bir paylaşım yapma durumu söz konusu değil. Eğlenceli ve insanları sosyalleşmeye doğru sürükleyen özellikleriyle tüm kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran bir platform olmaktadır.

Önerilen Makale: IGTV Kanal Nasıl Açılır?

Eklenen Instagram’da Video Paylaşma özelliğinden sonra insanların burada paylaştıkları gönderilerde artış da söz konusu olmaya başladı. Kendi hayatlarına dair veya sevdikleri şarkıları gönderi olarak başka insanlara paylaşabilme imkanını biz kullanıcılarına sunan instagram, bununla birlikte kitlesini daha da arttırmayı hedeflemekte.

Instagram’da Video Nasıl Paylaşılır?

Instagram video paylaşma halen sizin için karanlık kalmaktaysa problem yok, çünkü bunu yapmak sandığınız kadar zor bir iş değildir. Ancak instagram’da video paylaşmak için öncelikle bilmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bu platformda videoya bazı sınırlamalar koyulmaktadır.

Instagram Toplu Video Paylaşma

Videonun süresi minimum 3, maksimum 60 saniye olabilir. Yani 3 saniyeden daha kısa bir video paylaşırsanız uygulama bunu paylaşmaz, 60 saniyeden daha uzun bir video paylaşmak istediğiniz zamansa videonun ilk 1 dakikası paylaşılır. Esas konuya dönülecek olursa, videoyu paylaşmak için sadece birkaç basit adımı takip etmeniz yeterlidir:

  • Öncelikle uygulamayı açtıktan sonra alt kısımda bulunan + butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Telefonunuzda bulunan veya çekilen videoyu kütüphaneden seçerek istediğimiz videoyu ekliyoruz.
  • Eğer videoyu o an çekmek istiyorsanız, video yazısına tıklayarak kendi videonuzu çekebilirsiniz.
  • Eğer videonun kenarları gözükmüyorsa, 16:9 formatı butonuna tıklayarak videoyu ekrana sığdırıyoruz.
  • İleriye tıkladıktan sonra karşımıza çıkan sayfadan videonun sesini açık kapaya ve filtresini de ayarlayabilirsiniz.
  • Videoyu kes seçeneğinden faydalanarak uzun videoları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
  • Kapak seçeneğini kullanarak videodan bir anı kapak fotoğrafı olarak da belirleyebilirsiniz.
  • İleriye dokunduktan sonra bu sayfadan videonuza açıklama ekleyebilir ve videoyu nerede çektiğinizi de konum ekle özelliğiyle belirtebilirsiniz.
  • Sizi daha fazla zaman kaybetmekten kurtaran instagram, diğer sosyal medya hesaplarınızda da aynı videoyu paylaşma imkanını kullanıcılarına sunuyor.
  • Her şey bittikten sonra geriye sadece paylaş butonuna tıklayarak videonun yüklenmesini beklemek kalıyor.

Yorum Yap