Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Son zamanların popüler sosyal platformu olan İnstagram, kullanıcılarını çıkardığı yeniliklerle memnun etmeye devam ediyor. Twitter’da bulunan retweet butonunun benzeri olan, repost İnstagram’da işleme koyulacak. Ancak Twitter’ın resmi uygulamasında retweet olsa da İnstagram ‘ın resmi uygulamasında böyle bir işlem mevcut değil. Ancak çeşitli uygulama ve servislerle bu işlemleri gerçekleştirebiliriz. Nasıl mı diye soruyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Instagram Repost Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi İnstagram uygulamasının, resmi uygulamasında böyle bi rşey söz konusu değil. Ancak çeşitli uygulama ve servislerle bu işlemi yapabileceğimizi de yukarıda belirttik. Şimdi gelelim İnstagram’da repost işlemini nasıl yapacağımıza.

Repost işlemini, Android ve İOS destekli akıllı telefon kullanan İnstagram kullanıcıları, rahatlıkla yapabilir. Öncelikle birkaç uygulamaya ihtiyacımız var. Android akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan, Insta Repost uygulamasını ister internetten APK şeklinde isterseniz de Google Playstore’dan rahatlık ile indirebilirsiniz. Bir diğer uygulama ise hem Android hem de İOS destekli akıllı telefonlar için geliştirilmiş. Repost uygulamasını, Android ya da İOS destekli akıllı telefonunuza ister internetten APK şeklinde isterseniz de Android destekli akıllı telefonlarda Google Playstore’dan , İOS destekli akıllı telefonlarda ise AppStore’dan temin edebilirsiniz. Şimdi uygulamayı bir şekilde indirdiniz. Gelelim işlemi nasıl yapacağımıza.

Instagram Repost Yapma Yöntemleri

Uygulamalardan birini akıllı telefonunuza indirip, açtığınız zaman sizden İnstagram hesabınıza giriş yapmanızı isteyecek. Bu duruma dikkat edin bilinmedik uygulamalarda hemen giriş yapmayın. Giriş yapacağınız uygulamayı iyice araştırın. Yoksa İnstagram hesabınıza herhangi bir saldırıda bulunabilirler. Neyse konumuza dönecek olursak, İnstagram hesabınız ile giriş yaptıktan sonra o bölümdeki popüler paylaşımlardan ya da arama motoru ile bulabileceğiniz herhangi paylaşımı repost yapabilirsiniz. İşlem bu kadar basit repost demekten kastımız ise, gönderilen bir paylaşımı sizde kendi İnstagram takipçilerinizle paylaşım yapmanız. Buna repost denir. Eğer o uygulamada başaralı bir şekilde repost işlemi gerçekleştiremediyseniz, hiç üzülmeyin diğer bir uygulamada mutlaka başarıya ulaşacaksınız. Dikkatle altını çizdiğim gibi, her uygulamaya güvenip İnstagram hesabınız ile giriş yapmayın. Giriş yapacağınız uygulamaları titizlikle inceleyip, araştırın daha sonra giriş yapın.

İnstagram hikayeleri özelliğini duymuşsunuzdur, onunla ilgili Instagram Hikayeleri’ne Eski Fotoğraflar ve Videolar Nasıl Eklenir? inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap