Instagram Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da günde milyonlarca fotoğraf ve video paylaşılmakta, bu paylaşımlara arkadaşlarınızla çekilmiş olduğunuz resimleri de ekleyebiliyorsunuz bazen, peki Instagram’da bir fotoğrafa arkadaşlarınız nasıl etiketlenir bugün size onu göstereceğiz, işte detaylar.

Instagram Fotoğrafa Kişi Etiketleme

Instagram’da paylaşım yapacağınız fotoğrafa arkadaşınızı etiketlemek istiyorsanız öncelikle paylaşım yapacağımız fotoğrafı seçiyoruz, ileri diyerek o fotoğraftaki filtre işlemlerini de (düzenlemeleri de) yaptıktan sonra ileri kısımda paylaşma ekranı geldiğinde paylaşa tıklamadan orada yer alan “insanları etiketle” alanına tıklamamız gerekiyor.

İnstagram Kişi Etiketlemek

Bu ekranda arkadaşlarımız üzerine tıklayarak “kullanıcı adını” yazmamız gerekiyor, yazdıktan sonra herkesi bu şekilde etiketlemiş oluyoruz, ve gönderimiz paylaşmaya hazır bir hal almakta.

İnstagram Arkadaş Etiketleme

Paylaş butonuna tıklayarak gönderinizi arkadaşlarınız etiketli bir şekilde paylaşmış olursunuz.

Instagram Kişi Etiketi Bildirimi Gider Mi?

Instagram’da paylaşım yaptığınız bir fotoğrafa arkadaşınızı etiketlemiş iseniz karşı tarafa bildirim gitmektedir. Yani etiketlemiş olduğunuz arkadaşınıza “fotoğrafa etiketlendiniz” diye bildirim gitmektedir.

Instagram Açıklama Kısmına Kişi Etiketi

Instagram’da paylaşım yaptığınız fotoğrafın altına illa resiminize etiket olarak değil, paylaşım alanında yer alan açıklama (yorum bölümüne) kısmına da arkadaşınızı “@” işareti koyarak kullanıcı adını yazdığınızda etiketleme yapabilirsiniz.

Örnek olarak: “@cevrikcom”

Bu şekilde yaptığınızda’da karşı tarafa bildirim gitmektedir, ama bu fotoğrafa etiketleme olarak değil “kişi sizden bahsetti” olarak bildirim gitmektedir.

Instagram Hikayem’de Kişi Etiketi Nasıl Yaparım?

Instagram’ın hikaye kısmında arkadaşımı nasıl etiketlerim derseniz de İnstagram Hikaye Kişi Etiketleme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap