Instagram Bildirimleri Engelleme

Instagram bildirimleri bazı durumlarda can sıkıcı olabiliyor, bunun için kullanıcılara Instagram bildirimleri engelleme işlemini nasıl yapılır öğreteceğiz.

Instagram bildirimleri bir beğenide, yorum geldiğinde, canlı yayın başladığında, IGTV paylaşımı olduğunda, reels videolarında gibi farklı farklı bildirimler alabilirsiniz, bu bildirimler bazen kimse istemese de ayarları yapılmadığından sürekli gelmeye devam eder. Sizlerde bu bildirimleri kapatarak hem sıkıcılıktan hem de telefon şarjından tasarruf edebilirsiniz.

Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram bildirimleri kapatmak için iki farklı yöntem mevcuttur, bunlardan bir tanesi telefonunuzun ayarlar kısmından bildirim ayarları sayesinde tamamen olarak tüm İnstagram uygulamasının bildirimlerini kapatabiliyorsunuz. Ancak siz farklı farklı türdeki bildirimleri kapatmak ve bazılarını açık bırakmak istiyorsanız bunun için Instagram uygulaması içerisinden bildirimleri özel olarak kapatmanız gerekecektir.

Instagram Bildirimleri Telefon Ayarı Üzerinden Kapatma

İnstagram bildirimlerini telefon ayarı üzerinden yapmak isteyen kullanıcılar için iOS veya Android telefon farketmeksizin benzer aşamalar sayesinde sizlerde Instagram bildirimlerini engelleyebilirsiniz.

İnstagram Bildirimleri Engelleme Aşamaları

instagram bildirimleri kapatma

  • İlk olarak telefonunuza Ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Daha sonra burada yer alan Uygulamalar bölümüne giriş yapın. (iOS uygulamasında buna gerek kalmadan direk Ayarlar sekmesinin en altına doğru inerek Instagram uygulamasını bulabilirsiniz.)
  • Uygulamalar içerisinden Instagram uygulamasına tıklayın.
  • Sayfa içerisinden Bildirimler alanından “Tüm Bildirimlere İzin Ver” seçeneğini kapatın ve tüm bildirimleri engellemiş olun.

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözümü makalesi ile birlikte bildirim alamayan kullanıcılar çözüme ulaşabilirler.

Instagram Uygulaması Üzerinden Bildirimleri Kapatma

Instagram uygulaması ile bildirimleri engellemek isteyen kullanıcılar için ise bu işlem yine oldukça basittir. Bu aşamalarda istediğiniz bildirimleri engelleyebilir, istediğiniz bildirimleri ise açık bırakarak gelmesine devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Uygulamasından Bildirimleri Engelleme

instagram bildirim engelleme

  • İlk olarak İnstagram uygulamasını açın.
  • Uygulama içerisinden Profil bölümüne gelerek sağ üst kısımdan üç çizgiye tıklayın.
  • Açılan pencereden Ayarlar sekmesine girin.
  • Oradan ise Bildirimler kısmına girin.
  • Buradan isterseniz “Tümünü Durdur” seçeneğini açarak tüm bildirimleri engelleyebilirsiniz.
  • Veya alt kısımda bulunan; “Gönderiler, Hikayeler, Yorumlar” gibi kısımlara özel olarak bildirim kapatabilir veya aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram bildirim engelleme işlemi ile alakalı sorusu olan veya farklı düşüncesi olan kullanıcılar aşağıda yorum kısmından bizlerle paylaşabilirler.

Yorum Yap