Instagram Gönderiye Link Ekleme

Bildiğiniz üzere internet sitesi sahipleri Instagram adreslerine fotoğraf veya video gönderdiklerinde altına açıklama yapabiliyorlar, ancak bu açıklamaya link nasıl eklenir diye ilgili bir çok soru gelmekte. Bugün o soruları sizlere cevaplandıracağız.

Instagram Gönderiye Link Ekleme 2024

Instagram gönderi paylaştığınızda açıklama bölümüne nasıl link eklerim diye gelen sorulara cevap olarak kısa ve net bir şekilde link ekleyebiliyorsunuz ancak bu linke tıklamak mümkün olmuyor, nedeni ise instagram yetkililerin böyle bir izin vermemesi.

Aslında neden böyle bir yetkiye izin verilmediği gayet açık çünkü insanlar orada linklere tıklanabilir bir durumda olsaydı sürekli olarak birisi link paylaşırdı ve kullanıcılarda meraktan o linklere tıklarlardı, tıklasa ne olur abi diye sorarsanız da; O kullanıcı instagram uygulamasından çıkacak ve bu durum uygulama içerisindeki süreyi azaltacak, bu nedenle Instagram’ın altında yer alan açıklama bölümündeki linklere tıklamak şu anlık mümkün değildir.

İleride böyle bir özellik yani sistem eklenirse sizleri sosyal medya ağlarımızdan haberdar edeceğiz.

Instagram Gönderiye Link Nasıl Eklenir?

Instagram’da dediğimiz gibi link ekleme mevcut ama gönderilerde tıklanmıyor ama profilinize internet sitenizi yazabiliyorsunuz, bu sayede insanlar profilinizden bu linklere tıklayabilirler.

Örneğin bir gönderide link paylaşmak istiyorsunuz ancak bu linke kullanıcıların tıklayamayacaklarını biliyorsunuz, bu yüzden o gönderinin altına “Link profilde” yazarak insanların sizin profilinize girerek o linkte tıklamasını sağlayın.

İşlem bu kadar basit, artık gönderilerinize nasıl link ekleyecek olduğunuzu öğrendiniz, başka sorunuz varsa bize mail ile veya sosyal medya ağlarımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca benzer konumuzda bugün: Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır? var.

Yorumlar

 1. Bende bu şekilde Instagram gönderiye link ekliyorum teşekkürler.

  Yanıtla
 2. Instagram paylaşıma link ekleme özelliğini getirirse güzel olur cidden.

  Yanıtla
 3. Çok faydalı oldu teşekkürler

  Yanıtla
 4. çok teşekkürler ama birden fazla web sitemiz varsa nasıl olacak?

  Yanıtla
  • Bu durumda yeni bir hikaye ekleyerek gönderi linkini ayrı olarak verebilirsiniz Mikail Bey.

Yorum Yap