Instagram 2 Adımlı Doğrulama

Instagram uygulaması kullanıcıların şu sıralar sıkça çalınan hesaplardan sonra kafalarına dank etmişki kullanıcı güvenliği açısından bir yenilik getirmiş durumda.

Instagram 2 Adımlı Doğrulama

İnstagram’a yeni gelen bir özellikten daha bahsetmek istiyoruz sizlere. İnstagram üzerinden artık hesabınızın çalınmasını engelleyecek yeni bir yöntem devreye sokmuş durumda. Bu sayede başka bir kullanıcı sizin şifrenizi çalsa veya öğrenmiş olsa dahi, sizin bilginiz ve doğrulamanız dışında hesabınıza asla ama asla erişemeyecek. Bu özellik devreye girmeden önce geçen aylarda Youtuber’lar dahil birçok ünlünün instagram hesabı çalınarak resimleri silinmişti, artık bu özellik sayesinde umarım böyle haberleri görmeyeceğiz. Gelin şimdi whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır ona bakalım.

Instagram 2 Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Aktif Edilir?

İnstagram iki adımlı doğrulama işlemini yapabilmek için öncelikle bir akıllı telefona ve instagram uygulamasına gerek duyuluyor, bu özellikliği bilgisayar yani web üzerinden aktif etmek şuanda mümkün değil.

Eğer telefonunuzda instagram uygulaması var ise öncelikle profilinize girerek sol üstte bulunan ayarlar iconuna tıklamalısınız;

instagram iki adımlı doğrulama yapmak

Daha sonra ayarlarımıza girdiğimiz bölümden “iki faktörlü doğrulama” seçeneğine tıklamamız gerekiyor,

instagram iki adımlı doğrulama

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşımıza bu özelliği açmamız için bir ekran çıkacak;

instagram iki faktörlü kimlik doğrulama

Ve bu özelliği açarak hesabımızı güvene alabilirsiniz, bu özelliği açtıktan sonra hesabınıza her girişte (farklı bir platform olsa dahil) telefonunuza sms gönderimi uygulayacak ve sms’te yazan şifreyi girmeniz gerekmektedir. Şifrenizi doğru girmediğiniz taktirde hesabınıza erişim sağlanamayacaktır.

Instagram 2 Faktörlü Kimlik Doğrulaması Gözükmüyor

Bazı instagram hesaplarında iki faktörlü kimlik doğrulama alanının gözükmemesinden şikayetçiler. Bu doğru çünkü instagram bu özelliği herkes için açmış durumda değil, bu daha çok şifre adresi ve mail adresini sürekli olarak değiştiren veya farklı farklı yerlerden giriş yapan kişiler için açılmış bir alan olmakla birlikte herkesi kullanamayacağı anlamınada gelmekte. Umarız bu özellik önümüzdeki günlerde herkese açılır ve herkes hacklenen bu hesaplardan dolayı yeni bir çalınmaya karşı rahat bir nefes alır.

Instagram 2 Faktörlü Kimlik Doğrulaması Telefon Yanımda Değil

İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulamasını açtınız ve telefonunuz yanınızda değil mi? Hiç sorun yapmayın instagram bunu düşünerekten size bu özelliği açmadan önce yedek kodlar vermekte, bu kodlardan birini girerek hesabınıza erişmeniz mümkün, işte altta gördüğünüz alana tıklayarak yedek kodunuzu girebilirsiniz.

instagram yedek kod

Ayrıca İnstagram’da Takip Ettiklerim Sürekli Artıyor diyorsanız çözümünü ne başlığımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap