Instagram DM Sessize Alma

Instagram sosyal medya uygulaması 2024 yenilikleri ne olacak diye şimdiden düşünmeye başladık. Bir yıl içerisinde Instagram’da ne gibi yenilikle olacak hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Instagram ile yeni bir arkadaş ile tanışabilir veya arkadaşlarınızla mesajlaşma üzerinden birbirinize ilginç paylaşımlar yollayabilirsiniz. Peki Instagram üzerinden gelen bir DM mesajını sessize nasıl alırım, bu kişinin mesajları bildirim olarak gelmesin ve sessiz bir şekilde dursun istiyorsanız bu işlemin nasıl yapılacağını sizlere göstereceğiz.

Instagram Mesajı Sessize Alma

Instagram’da sizi rahatsız eden kişiler olabilir ve bu kişisel sizlere sürekli olarak DM olarak mesaj atanlar ile karşılaşmanızdan dolayı bunu nasıl sessize alacağım arkadaş derseniz şimdi sizlere göstereceğiz ve sizi rahatsız eden tüm kişilere bunu uygulayarak sizi rahatsız etmelerini bir nebze kısabilirsiniz.

Ancak mesajı sessize almak size yetmiyor ise bundan sonraki yöntem ancak o kişiyi engellemek olacaktır. Ama engelleme işlemi sonrası karşı taraf yeni hesap açarak sizi tekrardan rahatsız etmeye çalışabilir. Bundan kaçış yok, sürekli aynı işlemin tekrarlanması sonrası karşı taraf yeni hesaptan rahatsız etmekten bıkmış ise sorun çözülecektir.

Instagram DM Sessize Alma

Instagram DM mesajını sessize alarak o kişiden gelen mesajların bildirimlerini almazsınız ve bu sayede artık sizi o kişinin attığı mesajları ile gelen bildirimler rahatsız etmeyecektir. Eğer sizi de bu şekilde Instagram’da mesaj atarak rahatsız ediyorsa bu işlemi o kişi ya da kişilere uygulayarak çözebilirsiniz.

Instagram DM Sessize almak için ilk olarak Instagram uygulamasına giriş yaparak DM mesajları bölümüne giriyoruz ve sessize almak istediğimiz kullanıcıyı bularak mesajın içine girmeden o bölüm üzerinden kişi kartını parmağınızı sağdan sola kaydırarak açılan pencere üzerinden “Sessize Al” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

instagram dm sessize alma

Ayrıca bu işlemi başka kişiye’de uygulamak istiyorsanız aynı işlemi o kişi üzerinden tekrarlamanız gerekiyor.

DM sessize alma işlemi sonrası karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmediğinden dolayı bu işlemi istediğiniz kişi üzerinde hiçbir şey anlaşılmayacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Instagram kategorimizdeki bir diğer konu olan Instagram Fake (Sahte) Hesap Açma yazımızı inceleyerek fake hesap açma detaylarını öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap