Instagram Görüldü Uyarısını Kaldırma

Instagram mesajlaşma sistemiyle birlikte Instagram görüldü uyarısı karşımıza çıkmaya başladı. Artık siz karşı tarafa bir mesaj gönderdiğinizde ve karşı taraf bu mesajı gördüğünde size mesaj içerisinde Görüldü bildirimi geliyor. Bu bildirimi kapatmak tabiki mevcut.

Instagram DM görüldü kapatma sistemini birçok kullanıcı kullanmak istiyor. Bunun nedenlerinden bir kaçı ise o mesaja cevap vermek istememekten kaynaklanıyor. Eğer siz okundu bildirimini kapatırsanız bu sayede artık karşı taraf sizin mesajı görüp / göremediğinizi bilemeyecek. Instagram görüldü uyarısı nasıl kaldırılır? Karşı taraf görüldü bildiriminin kalktığını anlayabilir mi? Instagram DM görüldü işareti hakkında tüm detayları sizlere anlatıyoruz, şimdi sizlere görüldü uyarısı nasıl kaldırılır ondan bahsedeceğiz.

Instagram DM Görüldü Nasıl Kaldırılır?

Instagram DM görüldü bildirimini kaldırmak için yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Bu işlem için herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Eğer bu tarz uygulamalar karşınıza çıkmış ise indirmemenizde yarar var. Genelde farklı uygulamalar sizlerin bilgilerine erişmek için bu tarz girişimlerde bulunuyorlar.

instagram görüldü kaldırma

Benzer Başlık: Instagram DM Mesajım Görüldü Mü?

Instagram mesajını görüldü yapmadan okumak isteyen kullanıcılar için aşağıdaki adımları takip ederek DM görüldü kısmını kapatabilirsiniz.

  1. Instagram Hesabınıza giriş yaparak Ayarlar kısmına tıklayın,
  2. Açılan pencereden Hareket Durumu kısmına girin,
  3. Hareket Durumumu Göster seçeneğini seçin,
  4. Buradan Hareket Durumunu kapalı konuma getirin.

Bu işlem sonrasında artık Instagram DM görüldü kısmını kapatmış oluyorsunuz. Artık bu sayede sizlerde Instagram üzerinden gelen herhangi bir mesajı okusanız dahi karşı taraf bunu görüldü bildirimi olarak göremeyecektir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Gönderilen Mesajı Silme

Instagram DM Görüldü Kaldırma Ne İşe Yarar?

Instagram DM görüldü özelliğini kaldırmanız durumunda birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu sayede gelecek olan mesaj içeriğini karşı taraf anlamadan okuyabilirsiniz. İsterseniz okumuş olduğunuz mesajı daha sonra karşı tarafın haberi olmadan silebilirsiniz.

Instagram görüldü özelliği aslında karşı tarafın okunduğunu bildiren bir durum olduğu için, bu özellik ile birlikte tamamen kapatarak görüldü özelliğini kendi profilinizden kaldırabilirsiniz.

Dikkat Çekici Hamle: Instagram Gizli Hikaye İzleme

Görüldü kapatma hakkında sorun veya sorularınızı bizlere aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap