Instagram Hikayede Konum Bulmuyor Sorunu

Instagram hikayesinde konum ekleyemiyorum sorunu ile karşılaşan kullanıcılar için birkaç yöntemi sizlerle paylaşacağız. Bu sorun genellikle telefon ayarlarından veya Instagram uygulaması ayarlarından kaynaklanmaktadır. Bu kaynaklanan sorunu tespit ettikten sonra sizlerde Instagram hikayenize konum ekleyebileceksiniz.

Instagram hikayelerine konum eklerken çıkan bu hatanın kodu şu şekildedir; “Instagram Hikayede Konum Bulunamadı” sorunu olarak karşımıza gelir. Sizlerde bu kod ile ilgili sorununuz var ise aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

Instagram Hikayede Konum Bulamama Sorunu Çözümü

Instagram Hikayesinde konum bulamama sorununu çözebilmek için birkaç yöntem deneyeceğiz. Sizlerde bu adımları takip ederek tüm aşamaları gerçekleştirerek sorunu çözebilirsiniz.

İşlemlere başlamadan önce telefonunuzla alakalı bir konum hizmeti sorunu olup olmadığını test etmek için Google Maps uygulamasını açarak telefonunuz konumu doğru olarak gösterip, göstermediğini test etmeniz gerekmektedir. Eğer konumunuz doğru olarak göstermiyor veya konumunuzu bulamıyor ise telefonunuzun Yazılım Güncelleme ayarlarını kontrol ediniz. Güncelleme var ise telefonunuzu son sürüme güncelleyin, eğer güncelleme yok ise bunun için bir telefoncuya danışmanız gerekebilir.

instagram hikaye konumu ekleme

  1. İlk olarak Instagram uygulamasını son sürüme güncellememiz gerekmektedir.
  2. Instagram uygulaması güncel olan kullanıcılar telefonunun Ayarlar bölümüne girmeleri gereklidir.
  3. Ayarlar kısmından Konum bölümüne girerek Instagram uygulamasına tıklayın.
  4. Uygulama içerisinde Konumlara İzin Ver seçeneğini aktif hale getirin.
  5. Bu aşamalar sonrasında hatası devam eden kullanıcılar için Instagram uygulaması içerisine giriş yapın.
  6. Uygulama içerisinde Profil kısmından Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  7. Orada yer alan Hikaye Ayarları kısmına tıklayın.
  8. Açılan sayfadan Konum Ayarı kısmını her zaman açık hale getirin.
  9. Bu aşamaları tamamladıktan sonra uygulamadan çıkış yapın ve tekrardan girin.
  10. Harika! Artık bu sorunu çözmüş olduk, dilediğiniz gibi konum ekleyebilirsiniz.

Instagram hikaye kısmında eklendiğiniz konumda tüm kişilerin konum üzerinden sizi görmesini istiyorsanız; Bunun için Instagram profilinizi herkese açık konuma getirmeyi unutmayın. Herkese açık profil üzerinden konum etiketinize ulaşan tüm kullanıcılar sizin hikayenizi görüntüleyebilirler.

Instagram hikayeleri dışında birde fotoğraf paylaşan kullanıcılar için bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bunun için Instagram Konum Bulunamadı Sorunu başlığındaki yazıyı inceleyerek sorununuzu hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Yorum Yap