Instagram Konum Bulunamadı Sorunu

İnstagram üzerinde bir resim veya video paylaşmak istediğinizde o yerin konumunu girmek isteriz ve konum girince yukarıda resim veya video üzerinde o konuma ait yer bildirimi gözükmektedir.

Bu konumlar sayesinde o yer bildirimini gören insanlar merak ederek o yeri inceleyebilir veya o yer hakkında size dm’den ulaşım sağlayabilir. Diğer bir seçenekte eğer profiliniz herkese açık ise o yer bildiriminin olduğu konumlar bölümünden başka tanımadığınız kişilerde sizin resimlerini görebilir ve sizin profilinizi gezebilir, ayrıca sizi takip bile edebilir.

Instagram Konum Bulunamadı

İnstagram’da bir resminize veya bir videonuza konum eklerken bazen “konum bulunamadı” veya “konum yüklenemedi” hatası ile karşılaşabilirsiniz ve bu hatanın çözümünü bulmak için aramalar gerçekleştirebilirsiniz, işte bu yazımızda bu hatanın neden kaynaklandığını ve nasıl çözüme kavuşturacağınızı aşağıda gösteriyoruz.

Instagram Konum Yüklenemedi Çözümü

İnstagram’da konum yüklenemedi hatası ile karşılaşmanızın 2 nedeni mevcuttur. Birincisi “internet bağlantınız yoktur” ikinci ve en sık rastlanan sorun ise telefonunuzun “konum özelliği” açık değildir.

İnstagram Konum Yüklenemedi

Eğer 1. nedeni kontrol ettiniz ve internet bağlantınız’da sorun olduğunu düşünmüyorsanız 2. nedeni inceleyin. Sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklanmaktadır, instagram’da konumunuz bulunmuyor ise telefonunuzun konum ayarlarından “açık” hale getirmeniz gerekiyor.

Konum ayarını nasıl açarım?

Konum ayarı android telefonlarda üst kısımda bulunan pencereden açılmaktadır, parmağınızı aşağı doğru ittirin ve “yer bildirimi” işaretine bir kez dokunun.

İos yani iphone telefonlarda ise bu işlemi ayarlar bölümünden yapmanız gerekmektedir. Ayarlara girdikten sonra konum bölümünden uygulamaya göre konum açma işlemi ile karşılaşacaksınız buradan “instagram” uygulamasını bularak konum ikonunu aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Dur! Çıkmadan önce İnstagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır? inceleyebilirsin.

Yorumlar

 1. Arkadaslar cok acayip bi sikinti cekiyorum uzakdaki konumu bulmuyor tatilde cekildigim fotografi istanbuldayken ordaki konuma etiketliyemiyorum burda yakindaki konumlar cikiyo ismini yazinca otelin konum bulunamadi oluyor baska telefondan hesap ekle yaptim yine bulmuyor benim telefonumdan baska instagramlar giris yapti ondada sikinti yok.

  Yanıtla
  • Merhaba Ömer Bey, sizin için önerimiz Fake GPS isimli programı kullanmanızdır, programa şu linkten ulaşabilirsiniz: Sahte Konum Gönderme

 2. Daha önce var olan konumum 1 ay içinde yer bildirimi yapılmadıgı için silinde tekrsr nasıl çıkartabilirim

  Yanıtla
 3. Daha önce var olan konumum 1 ay içinde yer bildirimi yapılmadıgı için silinde tekrsr nasıl çıkartabilirim

  Yanıtla
 4. İnternetim var konumda açık ama hala bulmuyor konumu???

  Yanıtla
 5. Konum bulunamadı sorunu hâla var ve söylediğiniz herşeyi uyguladm ama düzelmedi acil yardım bekliyorum

  Yanıtla

Yorum Yap