Instagram Bilgisayardan Fotoğraf ve Video Atma

Instagram’ın yeni gelen güncellemesiyle birlikte artık bilgisayar üzerinden veya telefondaki internet tarayıcınız üzerinden resim atma imkanı sağladığını göstereceğiz.

İnstagram Bilgisayardan Resim ve Video Paylaşma

Yeni özellik sayesinde artık bilgisayar üzerinden eklentisiz bir şekilde resim veya video paylaşımı yapabiliyoruz, bu işlemi yapabilmek için öncelikle bilgisayarımızdan “instagram.com” dan hesabımıza giriş yapıyoruz.

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra tarayıcımız açık iken “F12” tuşuna basıyoruz veya sağ klik yaparak “İncele” butonunu’da kullanabilirsiniz.

Gelen bölümden sağ üstte bulunan (konum değişik olabilir) telefon işaretine tıklayın,

İnstagram Bilgisayardan Resim Atmak

Daha sonra ekran değişecek ve sanki telefonunuzda kullandığınız gibi instagram uygulaması ekranı karşımıza gelecektir, bu ekrandan “kamera ikonuna” tıklamamız yeterli oluyor.

Daha sonra bilgisayarımız üzerinden yükleyecek olduğumuz resim ya da video’yu seçiyoruz.

Ancak bu aşamada filtre bölümü karşımıza çıkmıyor, sadece bilgisayarınızda düzenlemiş olduğunuz fotoğraf var ise paylaşın yoksa filtre yapmadan paylaşma ekranı karşımıza çıkıyor.

Filtre yapmaya izin vermese’de resim döndürme ve büyütüp / küçültme yapma seçeneğini koymuşlar.

İnstagram Bilgisayardan Resim Video Paylaşma

Ve buradan rahatlıkla artık instagram’a resim ve video paylaşabilirsiniz.

İnstagram Bilgisayardan Resim Veya Video Paylaşamıyorum

Eğer bu işlemleri sırası ile yaptınız ancak “kamera” ikonu çıkmamış ise, tarayıcınızın özelliklerini sıfırlayın ve önbellekleme işlemini temizleyin, sorununuzu bu sayede halledeceksinizdir, iyi paylaşımlar.

Not: Sorununuzu bu sayede’de çözememiş iseniz daha önceden paylaşmış olduğumuz yazımızdaki yöntemleri deneyebilirsiniz: İnstagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bizi takip etmeyi unutmayın, ayrıca şuradan oyda kullanabilirsiniz.

Yorum Yap