Instagram 1 Dakikadan Uzun Video Paylaşma

Instagram 15 saniye olan video paylaşma sınırı 1 dakika olarak değişikliğe gidilmişti, değişiklik sonrası popüler sosyal medya ağında daha geniş ve sıkıştırmaya / hızlandırmaya gerek duyulmayan rahat rahat video eklenebilir hale gelmesi sağlanmıştı.

Peki ya artık bana 1 dakika’da yetmiyor abicim bunu nasıl arttırabilirim diyorsanız’da o işin sırrı bizde diyelim, bu konumuzda instagram’da tek gönderi ile birlikte “10 dakika’ya” kadar video paylaşabileceğiz, yanlış duymadınız ne 1 ne 2 ne 3 tamı tamına 10 dakikalık videomuzu instagram aracılığıyla paylaşma yöntemini sizlere açıklayacağız.

Instagram 1 Dakikadan Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Önceki yazılarımızdan bizi takip ediyorsanız instagram’a Şubat 2017 tarihinde eklenen birden fazla fotoğraf veya video paylaşma işleminin nasıl yapıldığını öğrenmişsinizdir demektir. Yok ben daha birden fazla fotoğrafı aynı gönderide paylaşmayı bilmiyorum diyorsanız’da öncelikle siz bu yazımızı okumanız gerekmekte: İnstagram Aynı Anda Birden Fazla Fotoğraf Paylaşma

Instagram 1 dakikadan uzun video paylaşmak isteyen kullanıcılar 2024 yılı itibariyle telefonlarında yer alan uygulamayı güncelleştirerek aşağıdaki işlemi uygulayabilirler.

Eğer yazımızı okuduysanız şimdi işleme geçebiliriz, örnek vermek gerekirse elimizde 5 dakikalık bir video mevcut, bu videoyu telefonumuza yüklemeden önce 5 ayrı isimde yüklememiz gerekiyor.

Mesela videomuzun ismi “aliatabak” olsun bu videoyu 5 farklı isim ile; “aliatabak-1” / “aliatabak-2” / “aliatabak-3” / “aliatabak-4” / “aliatabak-5” şeklinde telefonunuza yükleyin, eğer video zaten telefonunuzda ise bu videoyu 5 adet çoğaltın.

Çoğaltma işlemini tamamladıktan sonra instagram uygulamamızı açıyoruz, ve 5 adet çoğalttığımız videoyu “birden fazla video paylaşma” özelliği sayesinde seçiyoruz. 5 videomuzu’da seçtikten sonra 1. videodan başlayarak “00:00 ile 00:60” saniyesini seçiyoruz, 2. videoda ise “00:60 ile 01:20” saniye aralığını seçiyoruz.

Bu işlem 5. dakikaya kadar yapmamız gerekiyor. İşlemi tamamladığınızda paylaşmanız işlem sonucunu bize gösterecek duruma gelmektedir, paylaşım sonrasında tek gönderinizde paylaştığınız videonun son dakikasına kadar (örnekte 5 dakika) görebileceksiniz.

Instagram 1 Dakikadan Uzun Video Ekleme Nasıl Yapılır?

00:60 saniye’ye kadar 1. video
01:20 saniye’ye kadar 2. video

İzleyenler videoların devamını ekranı sola kaydırarak görebileceklerdir, bu işlemi yukarıda belirttiğimiz gibi 10 dakikaya kadar çıkartabilirsiniz, ancak videonuz 10 dakikadan büyük ise bu işlemin devamını yeni bir gönderi paylaşımda yapmanız gerekecektir.

Umarız yardımcı olmuşuzdur, artık yeni bir müzik mi ya da bir film fragmanı mı yayınlayacaksınız, bu sayede bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Instagram uzun video paylaşma hakkında bilgisi olmayan kullanıcılarımız verdiğimiz rehber eşlinde Instagram 1 dakikadan uzun video paylaşabilirler. Yazımıza yorum yapmayı unutmayın, iyi paylaşımlar.

Yorumlar

 1. Denedim olmadı daha açık anlatmanız mümkün mü videoyu farklı albümlere kaydederek çoğaltabiliyorum dakika belirleme kısmı çıkmıyor

  Yanıtla
  • Merhaba Meyra, video dakika kısmı paylaşım yapılırken belirleniyor, hangi dakikadan itibaren paylaşım yapmak istiyorsanız çubuğu o dakikaya ilerletmeniz gerekmektedir.

 2. Superrr cok kolay ve akil edebilecegimiz bir sey iiki akil etmissin tsk. Peki her bir bolume ayri ayri ackilama vrya yorum yazilaniliyor mu?

  Yanıtla
  • Merhaba Funda Hanım, zaten genel olarak tek bir videonun devamı olarak paylaşılacağı için bir arada paylaşma özelliği sayesinde 1 dakikadan uzun video paylaşılması amaçlanıyor. Bu nedenden aynı gönderi içinde olması nedeniyle farklı bir yorum alanı gözükmemekte, tek bir yorum alanı bulunmaktadır.

 3. Nasıl cogaltiyoruz daha açıklamalı yazarmisin teşekkür ederim

  Yanıtla
 4. 01:20 nedir diye de kimse sormamış. ilk video 00:60 (1 dakika) ikinci video 01.58 (yaklaşık 2. dakika) vb. şekilde gitmesi gerekir.

  Yanıtla
 5. oluyor ama bir sonraki video ya kendiliginden gecmiyor. hep ayni video yu gosteriyor.

  Yanıtla
 6. Merhaba benim story kısmında peş peşe video çekemiyorum ne yapmam gerekir

  Yanıtla

Yorum Yap