Instagram Toplu Fotoğraf Paylaşma

Instagram hızını alamayan Facebook ekibinden kişiler ile bazı özellikleri direk Instagram’dan başlatarak deniyor bazı özellikleri ise Facebook’tan başlatarak. Birbirine benzer veya neredeyse tıpkısının aynısı özellikleri birbirine atıyor. En son olarak hikayem özelliğini ve onun ardından canlı yayın özelliğini devreye sokan Instagram şimdide hikayem özelliğini Facebook’ta denemekte. Zaten hali hazırda ilk olarak canlı yayın özelliğine sahip olan Facebook daha sonra bu özelliği Instagram’ada getirdiğini biliyoruz. Şimdi ise Instagrama aynı Facebook’ta olduğu gibi birden fazla resim paylaşınca tek bir post yani tek bir alan içerisinde göstermesi için yeni güncelleme yayınladı.

Instagram Toplu Fotoğraf Paylaşma

Bildiğiniz üzere instagram’da bir kişi bir yere gittiğinde birden fazla fotoğraf çekerek her birinin arka arka sırayla paylaşmakta. Hal böyle olunca instagram ana sayfası floodlarla dolarak tek bir kişinin fotoğraflarını görmeye maruz kalıyorduk. Şimdi bu özellik sayesinde bir kişi gittiği yerdeki çektiği tüm fotoğrafları aynı anda tek bir paylaşım olarak sunabilecek, bu sayede hem paylaşan daha az bir uğraş sağlayacak hemde karşı taraftaki kişinin ana sayfası rahat bir nefes alacak diyebiliriz.

instagram toplu resim paylaşma

Instagram Aynı Anda Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da aynı anda birden fazla fotoğraf paylaşma özelliğini kullanabilmeniz için son sürüm Instagram uygulamasına ihtiyacınız olacak. Uygulamayı android veya ios telefonunuza indirdikten sonra açın. Programı açtığınızda karşınıza fotoğraflarınız çıkacaktır. Bu fotoğraflardan hangilerini toplu bir şekilde paylaşmak istiyorsanız üzerine basılı tutarak tek tek seçiniz. Seçme işlemini gerçekleştirdikten sonra düzenleme ekranına geleceksiniz burada fotoğraflarınızı tek tek düzenledikten sonra ileri deyin, aynı normal fotoğraf paylaşımında olduğu gibi açıklamanızı, etiketlerinizi veya yer bildiriminizi girdikten sonra artık fotoğrafınız paylaşıma hazır bir hal alacaktır. Ve paylaş butonuna tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

İnstagram toplu resim paylaşma

Instagram Toplu Fotoğraf Paylaşamıyorum?

Instagram’da aynı anda birden fazla fotoğraf paylaşabilmeniz için ek uygulama olan Instagram uygulamasının son sürümünü indirmeniz gerekmektedir. Eğer son sürüm yüklü değil ise Instagramda toplu resim paylaşımı yapamazsınız.

Ayrıca Instagram Toplu Takip Bırakma isimli konumuzu da okuyabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Bu özellik çok iyi oldu ya, nasıl paylaşıldığını bilmiyordum bu sayede öğrenmiş oldum sağolun 🙂

    Yanıtla

Yorum Yap