Instagram Hesabı Gizliye Alamıyorum / Sorun

Instagram; kişisel veya ticari kullanım için son derece yararlı bir sosyal platformdur. Doğru kullanan kişiler tarafından kazanç sağlamak için de bir gelir kapısı halini almıştır. Instagram’da gizlilik seçenekleri mevcuttur. İsteyen kişiler veya kurumlar, profillerini herkese açık olarak sunabilirler. İsteyenler ise profillerini gizli yaparak, sadece takipçileri tarafından görünebilecek bir hale getirebilirler. Instagram profilini gizli yapmak isteyenler zaman zaman bu noktada sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Instagram hesabı gizliye alamıyorum / sorun şeklindeki çözüm arayışlarının cevabı son derece basittir. Doğru adımları izleyerek ayarlardan bu işlemi yapamayanlar için de çözümler mevcuttur.

Instagram Hesabı Nasıl Gizli Yapılır?

Instagram hesabını gizli yapmak isteyenler, profile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşeden Ayarlar bölümüne giriş yapmalıdır. Teknik ayarların bulunduğu kısımda “Gizli Hesap” yazısı görülecektir. Bu yazının yanında bir buton vardır. Bu buton solda bulunduğunda hesap herkese açıktır. Ancak sağa kaydırıldığında mavi renge dönüşür ve hesap artık gizli hesap olacaktır. Bu sayede sadece takip isteği kabul edilen kişiler profilin detaylarını görebileceklerdir.instagram hesabi gizliye alamiyorum sorun

Instagram Hesabının Gizlenmesine Engel Olan Ağ Sorunları Nasıl Giderilir?

Instagram hesabının gizli yapılamamasının nedenlerinden biri ağ ayarları ile alakalı problemler olabilir. Ağ ayarlarında var olan bir sorun, Instagram uygulamasının düzgün kullanımına engel teşkil eder. Öncelikle internet ayarları dikkatlice gözden geçirilmelidir. Lüzum olması halinde modem kapatılıp yeniden açılmalıdır. Aynı kapatıp açma işlemi mobil cihaz için de uygulanmalıdır. Sorun hala devam ediyorsa, internetin çekim gücünde yetersizlik bulunduğu düşünülebilir. Bunun çözümü sağlanmalıdır.

Instagram Hesabının Gizlenmesine Engel Olan Güncelleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram gizli hesaba geçememe sorunu ağ problemlerinden kaynaklanmıyorsa, güncelleme ile alakalı olduğu düşünülebilir. Instagram uygulamasının daha güncel versiyonu yayınlanmış olabilir ve eski versiyonda bir takım özellikler kullanılamıyor hale gelmiştir. Uygulamanın indirildiği uygulama marketten güncelleme yapılmalıdır. Bazı mobil cihazlarda güncelleme almama sorunu yaşanabilir. Kullanılan cihaz için yeni güncellemeler kullanılamıyor olabilir. Güncelleme alınamama durumunda ise tek çare yeni bir mobil cihaz edinmek olacaktır. Bireysel hesaplarda bu sorunun giderilmesi bu yöntemlerle mümkündür. Ancak işletme hesabına geçiş yapan hesaplarda gizliye almak mümkün olmamaktadır. Instagram Silinen Hesabı Geri Getirme konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap