Instagram İnternetsiz Kullanma

Kullanıcılar artık çevrimdışı olarakta Instagram uygulaması içerisinde resim veya video beğenebilecek, video izleyebilecek, yorum yapabilecek, DM üzerinden mesaj gönderebilecek! Peki ya bu işlem nasıl olacak hemen öğrenmek istiyorum diyenler için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Instagram internetsiz Kullanma (Çevrimdışı Özelliği)

Instagram’ın yeni gelen özelliği çevrimdışı kullanabilme özelliği, ancak burada yanlış anlaşılan olaylar var. Çevrimdışı kullanabileceksiniz ancak bu çevrimdışı olayını kullanabilmek için önceden Instagram’a girerek sizin önbelleğinize kaydetmesi gerekiyor eğer hiç internete bağlanmadan bu işlemi yapabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Aynı şekilde beğeni veya yorum vs. yaptığınızda bu işlemlerin karşı tarafa geçmesi içinde yine internet bağlantınız olduğunda gerçekleşecektir. Tamam bana bu bile yeter diyorsanız gelin bu özellik nasıl çalışır birlikte bakalım;

Instagram internetsiz Nasıl Çalışır?

Instagram’ın internetsiz çalışabilmesi için ilk olarak yapmanız gereken işlem son sürümü telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Aslında ilk ve son işlem bu şekilde gerçekleşiyor, daha sonra uygulamayı açın ve deneme amaçlı internetinizi kapatın, daha sonra bir beğeni yapın ve ilk internetsiz beğeni yaptığınızda size bir açılan baloncuk çıkacaktır, örneğini aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

Bu şekilde arkadaşlarınızın resimlerini beğenebilir, isterseniz yorum yapabilir veya dm’den mesaj yollayabilirsiniz, şimdi internetsiz Instagram’ın keyfini yaşayın.

Benzer konumuz olan Instagram Akış Yenilenemedi Hatasının Çözümü Nedir? inceleyerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Yorum Yap