Instagram Ölen Kişinin Hesabını Kapatma

Instagram’da vefat eden bir kişinin hesabını nasıl bildiririm? Hangi adımları uygulamam gerekir? Kapatma işlemi için kimler başvuruda bulunabilir? Instagram’da vefat etmiş olan birinin, birinci dereceden akrabasıysanız; hesabın Instagram’dan kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Peki, hangi adımları uygulamak gerekir? Hesabı anıtlaştırmak mı yoksa kaldırmak mı istiyorsunuz? Her iki seçenekte de Instagram ölen kişinin hesabını kapatma adımlarını uygulamanız gerekiyor.

Instagram Hesabı Anıtlaştırma Nasıl Yapılır?

Hesabı kapatmak yerine anıtlaştırabiliyorsunuz. Bu noktada bazı adımlara dikkat etmek gerekiyor. Anıtlaştırmaya yönelik geçerli bir talep olduğunda Instagram, vefat etmiş olan kişinin Instagram hesabını anıtlaştırıyor. Anıtlaştırılmış olan hesaplara yapılan, vefat eden kişinin akrabaları ve arkadaşlarını üzebilecek ve kırabilecek tüm atıfların; Instagram’da görünmesini engellemeye ve önlemeye çalışıyor. Aynı zamanda hesabı güvene alıp, vefat etmiş olan kişinin gizliliğinin korunması adına da gerekli önlemleri alıyor.

Tavsiye Bağlantı: Instagram Hesabım Çalındı Geri Nasıl Alırım?

Herhangi bir hesabı anıtlaştırmak için ve bu durumu aktarmak için; Instagram ile iletişime geçerek durumu bildirmeniz gerekiyor. Bir hesabın anıtlaştırılabilmesi için Instagram, o kişinin ölümünün bir gazete haberi ya da ölüm ilanıyla kanıtlanması zorunluluğunu ortaya koymuştur. Anıtlaştırılmış olan herhangi bir hesabın giriş bilgilerinin verilemeyeceğini unutmamak gerekiyor.instagram olen kisinin hesabini kapatma

Instagram Ölen Kişinin Hesabı Nasıl Kaldırılır / Kapatılır?

Hesabı kaldırmak için başvuran kişi, doğrulanmış ve birinci derecede akrabası ise; vefat eden yakınının hesabının kaldırılması adına Instagram’a talepte bulunabilir. Bir kaldırma talebi gönderen kişinin, vefat etmiş olan kişini birinci dereceden akrabası olup olmadığına dair bir kanıt bekliyor Instagram. Bu adımlar hesabın güvenilirliği için gerekiyor. Hangi belgeler isteniyor? Instagram ölen kişinin hesabını kapatma adımları:

  • Vefat eden kişinin doğum belgesi
  • Vefat eden kişinin ölümüne dair belge
  • Vefat etmiş olan kişinin ya da mirasının, yasal temsilcisi olduğunuzu belirten resmi belge. Bu belge vefat eden yakınınızın ve sizin isminin net olarak okunabildiği; vefat etmiş olan kişinin doğum belgesi ya da vefat eden kişinin ya da mirasın yasal olarak temsilcisi olduğunuzu belirten resmi bir belge olabiliyor. Bu belgenin yanında ek olarak, nüfus cüzdanınızın bir kopyasını da eklemeniz gerekiyor.

Instagram Hesabım Çalındı Geri Nasıl Alırım? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap