Instagram Silinen Kullanıcı Adını Alma

Bazı insanlar Instagram hesabımı nasıl silebilirim diye sorarken bazı insanlar da Instagram silinen kullanıcı adını alma işinin nasıl yapılacağını soruyor. Bu yazımızda eski kullanıcı adının nasıl geri alınacağını cevaplayacağız. Eskiden Instagram bu konuya izin vermezken artık yapılan güncellemeler sayesinde buna bir çözüm buldu. Instagram da silinen kullanıcı adını geri almak isteyenler de bu haberi duyunca eminim ki sevinmişlerdir. Çünkü çoğu kişi yaşadıkları problemler karşısında hesaplarını siliyorlar ancak geri alamıyorlar ve de farklı kullanıcı adıyla yeni hesap oluşturmak zorunda kalıyorlardı.

Peki, Kullanıcı Adınızı Nasıl Geri Alabilirsiniz?

Öncelikle çok basit olduğumu söylememe izin verin. Instagram bu iş için yönetim panelinde oluşturduğu bir link ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu linke tıklamadan önce hesabınızın silinip silinmediğini bir kontrol ediniz. Çünkü hesabınızı sildiğinizi sanıp aslında dondurmuş olabilirsiniz. Bu bilgiyi kontrol ettikten sonra kullanıcı adınızı geri alma işlemlerine başlayabilirsiniz.instagram silinen kullanici adini alma

Instagram Hesabı Geri Alma Formu Nedir?

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 adresi üzerinden ulaşabileceğiniz bu form ile hesabınızı alabilirsiniz.

Instagram Hesabı Geri Alma Formu Nasıl Doldurulur?

  • Linke tıkladığınızda karşınıza “Bu hesap bir işletmeyi, bir ürünü ve bir hizmeti mi temsil ediyor?” sorusunu “hayır” diye cevaplayınız.
  • Sonraki aşamada kimlik bilgilerinizi ve nüfuz cüzdanınızda yazan bilgileri girmelisiniz. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra devam edebilirsiniz.
  • Bir sonraki aşamadaysa kullanıcı adınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Sonraysa Instagram hesabınızın ekli olduğu mail adresinizi girmelisiniz. Bu bilgilerdeki en ufak bir hatada silinen kullanıcı adınızı geri alamazsınız. Kayıtlı olduğunuz ülkeyi seçip formu gönder seçeneğine tıklayıp göndermelisiniz.

Sizden istenilen bilgileri doğru girdiyseniz mailinize “The instagram team”dan bir mail almış olacaksınız. Bu mailin içinde bir kod bulunacak. Bu kodu boş bir kâğıda el yazınızla yazıp yüzünüz ile birlikte göründüğü bir fotoğraf çekmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var, o da fotoğrafta kâğıdı tutan elleriniz mutlaka çıkmış olmalıdır. Bu koşula uyan fotoğrafınızı maile ekleyerek size gelen maile cevap olarak yollayınız.

Instagram Hesabı Gizliye Alamıyorum / Sorun konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap