WhatsApp’ta Sohbet Nasıl Sabitlenir?

WhatsApp’a yeni eklenen bir özellik olan sohbet sabitleme hakkında bahsedeceğiz, bu özellik sayesinde neler yapacağınızı ve nasıl sabitleyeceğinizi göstereceğiz, hatta lafı fazla uzatmadan bu özelliğin detaylarına geçelim;

WhatsApp Sohbet Sabitleme

WhatsApp’ta sohbet sabitleme işlemi sayesinde artık bir veya birden fazla sohbetinizi “sohbetler” ekranınızın en üstüne sabitleyebiliyorsunuz bu sayede’de o kişi ya da kişilerden (bu grupta olabilir) mesaj gelmiş olsa da, mesaj gelmesede hep en üstte sabit olarak duracaktır. Bu işlem sayesinde sürekli olarak fazla kişiden mesaj geliyor en önemlisini kaybediyorum diyenler için kolaylık olacaktır.

Mesela sevgilinizi en üstte sabitlediğiniz taktirde o mesaj attığında direk görerek cevap verebilirsiniz, o bile bu duruma şaşırabilir!

Veya aynı işlemi grup sohbetlerinde’de yapabilirsiniz, “ooo abi benim yazmamı mı bekliyordun” tepkisini de alabilirsiniz.

WhatsApp’ta Sohbet Nasıl Sabitlenir?

Gelelim bu işlemin nasıl yapılacağına, whatsapp’ta sohbetini sabitlemek istediğiniz kişiyi sohbetler bölümünden bulun.

Sohbetler bölümünü açıyorum buradan size örnek göstereceğim; Burada yer alan “xxL Grubunu” sohbetlerime sabitleyeceğim. (1)

Bunun için “xxL” grubu üzerinde parmağımı basılı tutuyorum. (2)

Basılı tutuktan sonra yukarıda gelen pencere bölümünden “sabitleme ikonu” na tıklamamız yeterli oluyor. (3)

Bu sayede artık sohbetimiz gördüğünüz üzere en üstte sabitlenmiş oldu. (4)

Şimdi sabitlediğiniz kişiyle kesintisiz onu arayarak filan uğraşmadan konuşabilirsiniz.

WhatsApp Sohbet Nasıl Sabitlenir

WhatsApp’ta Sabitlenen Sohbeti Kaldırma

Eğer sabitlediğiniz sohbeti kaldırmak istiyorsanız yukarıdaki sabitleme işlemini’nin aynı sıralama şeklinde yapılıyor, bu sefer sabitlediğiniz sohbet geri kalkacaktır.

Not: Sohbet sabitleme işlemi arşiv sayfasında yapılmamaktadır, ancak “sohbetlerim” bölümündeki grup veya bir kişinin sohbetini sabitleyebilirsiniz, sabitleme yapmadan önce konuşmayı arşivden çıkartmanız gerekmektedir.

Bu konuyla alakalı sorunuz varsa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz, benzer konumuz; WhatsApp Sahte Konum Gönderme Nasıl Yapılır? incelemeden çıkmak yok tabi ki.

Yorum Yap