WhatsApp Grup Kurma 2024

WhatsApp üzerinden insanlar birbirleriyle iletişime geçiyorlar, birde ayrıca bir topluluk oluşturmak amaçlı WhatsApp Grupları açılıyor. Bu gruplar sayesinde bir kişinin attığı mesajı o gruptaki herkes görebiliyor ve daha kolay bir iletişim sağlanıyor.

WhatsApp 2024 grup nasıl açılır bilmeyen arkadaşlarımız illaki oluyor, bu yazımız sayesinde sizlere WhatsApp grup nasıl kurulur göstereceğiz.

WhatsApp Grup Nasıl Açılır?

WhatsApp üzerinden grup açarak ister iş yeri olsun ister arkadaş grubu olsun oradan ortaklaşa bir şekilde konuşabilirsiniz. Bu grup üzerinden aranızda ister mesajlaşın ister ses kaydı gönderin veya video ve fotoğraf gönderimi yapın.

Normal konuşmanın dışında bu grup üzerinden toplu bir şekilde grup üyeleri hep beraber istedikleri zaman mesaj gönderimi yaparak tüm gruba iletir.

WhatsApp Grup Kurma Adımları

WhatsApp grup kurma işlemi için ilk olarak WhatsApp uygulamasını açarak sağ üstte bulunan yeni mesaj yazma için bulunan kalem işaretine tıklıyoruz. (1)

Buraya tıkladıktan sonra ise çıkan ekrandan “Yeni Grup” yazısına tıklamak yetiyor.

Oraya tıkladıktan sonra açacak olduğumuz gruba kimleri eklemek istiyorsak seçmemiz gerekiyor. Seçtikten sonra ise yine sağ üst bölümde bulunan bölümden ileri diyoruz. (2)

İleri dedikten sonra karşımıza WhatsApp grubumuz için isim koyma alanı ve fotoğraf koyma alanı çıkıyor. Buradan istediğimiz grup ismini yazıyoruz ve istersek profil resmide ekliyoruz. (3)

WhatsApp Grup Açma

Son olarak yine sağ üstten bu sefer son yazısına tıklayarak grubumuzu oluşturmuş oluyoruz.

Grup oluşturduktan sonra gruba eklemiş olduğumuz kişilere bildirim gidecektir ve sizin onları o gruba eklediğiniz görünecektir. Daha sonra istedikleri aman grup üyeleri o bölümden mesaj atarak konuşma başlatabilir ve aynı şekilde tek konuşmada olduğu gibi toplu bir şekilde konuşma sağlanır.

WhatsApp grup konuşmaları hakkında daha fazla detaylı bir sorununuz var ise site içi arama yaparak sorun çözümünü bulabilirsiniz. Sorununuzun çözümünü bulamaz iseniz bize yorum yazarak sorununuzu sormaktan çekinmeyin.

Ayrıca WhatsApp Çevrimiçi Görünmeden Yazma yazımızı inceleyerek WhatsApp üzerinden çevrimiçi görünme olmadan yani çevrimdışı görünerek istediğiniz kişi ile mesajlaşma nasıl yapılır öğrenebilir ve gizli mesajlaşma hayatınıza başlayabilirsiniz. Aman dikkatli olun yakalanmayın.

Yorumlar

  1. Google’dan Whatsapp grup kurma diye arattım burası çıktı ve çokta işime yaradı. Teşekkürler sosyal medya hilesi sitesi.

    Yanıtla

Yorum Yap