WhatsApp Doğrulanmış Hesap Yapımı

WhatsApp dünyanın mesajlaşma servisi olarak yenilikler ile bizleri şaşırtıyor. Yeni gelen bir özellik sayesinde artık WhatsApp’ta doğrulanmış hesap tiki yer alıyor, ve bu tik sayesinde artık sizin güvenilir bir kullanıcı / satıcı veya şirket olduğunuz anlaşılacak ve insanlar sizlere güvenerek işlerini teslim edecek veya yaptırtacaklar.

WhatsApp Doğrulanmış Hesap

WhatsApp doğrulanmış hesap aslında ilk başta gelen Twitter’ın doğrulamasından ibaret bir sistem, bu sistem daha sonrasında Facebook ve Instagram’da da kullanılmaya başlanmıştı ve işte sıra geldi WhatsApp’ta. O görmüş olduğunuz mavi tik yani doğrulanmış hesap ikonlarını artık yeşil tik olarak WhatsApp üzerinde’de görebileceksiniz. Peki bu doğrulanmış hesap işlemini nasıl yaparım diyorsanız gelin inceleyelim.

WhatsApp Doğrulama Tik’i Alma

WhatsApp’ta doğrulanmış hesap tiki alabilmeniz için öncelikle numaranızın sizin kişiliğinize ait olduğunu gösteren belgeleri çalıştığınız ajans yardımı ile WhatsApp ekibine iletmeniz gerekmektedir, eğer sizde sıradan bir insansanız, bu doğrulama işareti verilmemektedir. Eğer sizin adınızı kullanarak bir çok kişi dolandırılıyor ise bu durumlarda size’de bu doğrulama işareti verilebilecektir.

Sistem henüz yeni olmasından dolayı bazı yanlış durumlar ile karşılaşabilirsiniz, bu durumlarda WhatsApp sorun bildirme bölümünü kullanarak şikayette bulunabilirsiniz.

WhatsApp’a gelen bu doğrulama ile birlikte bizlerde sizler gibi mutlu olduk çünkü bazı kurumsal hesap dediğimiz numaralar bile sahtekar olabiliyor ve insanların paralarını çalabiliyorlar, bu sistem sayesinde’de dolandırıcıların bir nebzede olsa önüne geçilmiş olacağını düşünüyoruz. Bir önceki makalemize bakmak isteyenlere: WhatsApp Arkaplan Değiştirme

Yorum Yap