WhatsApp APK Gönderme

WhatsApp’ta bilindiği üzere dosya gönderme işleminde sadece .pdf uzantı türleri geçerliydi, ancak yeni gelen bir özellik sayesinde artık bu algı ortadan kalkmış durumda ve farklı türdeki dosya uzantılarını’da artık karşı taraftaki kullanıcıya veya arkadaşınıza gönderebileceksiniz, peki ama bu işlemi yapabilmek için neler gerekli gelin hep bilikte göz atalım.

WhatsApp Dosya Gönderme

WhatsApp’a eklenen yeni özellik sistemi sayesinde artık karşı tarafa istediğiniz tür dosya uzantısı ile dosya gönderimi sağlayabilirsiniz, bunun için ilk olarak WhatsApp sürümünüzü 2.17’ye yükseltmeniz gerekiyor, bu sürüm ve yukarısında zaten bu dosya gönderme sistemi aktif olacaktır. Güncellemenizi yaptıktan sonra ise karşı tarafa göndereceğimiz deosyayı ayarlıyoruz ve WhatsApp’a giriş yapıyoruz, daha sonra buradan dosya göndermek istediğimiz arkadaşımızı veya bir grup konuşmasını seçiyoruz.

Seçme işlemini yaptıktan sonra ise sohbet bölümünde yer alan ataş işaretine tıklayarak dosyamızın konumunu buluyor ve dosyamıza bir kere tıklıyoruz, tıklama sonrası o dosyayı göndereceğinize dair bir onay mesajı geliyor ve evet seçeneğine tıklıyorsunuz. İşte işlem bu kadar basit bir şekilde hallolmuş oluyor ve karşı taraf dosyayı uzantı destekliyor ise açabiliyor. Ayrıca bu dosya bir uygulama ise karşı tarafın tıklamasıyla birlikte uygulama yükleme işlemi başlatılabilir hale geliyor.

WhatsApp APK Gönderme

Yukarıda dosya gönderme işleminin nasıl yapıldığını anlattık, aynı şekilde apk gönderme işlemi‘de android telefonlarda yukarıdaki gibi yapılmaktadır, bu işlem sonrası karşı tarafa ister kendi uygulamanızın apksını isterseniz başka bir uygulama veya oyunun apksını gönderebilirsiniz, ve karşı taraftaki android kullanıcısı bu dosyayı whatsapp üzerinden alarak telefonuna yükleyebilir.

Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız, isterseniz tam sürüm olarak apk gönderin sorun oluşturmaz ama uygulamayı veya oyunu açtığınızda eğer sizin hesabınıza bağlı olmadığını görecek olursa yeni bir hesap açmanızı veya uygulama ya da oyunu tekrar indirmeniz gerekebileceğini söyleyebilir. Bu yüzden her zaman uygulama ve oyun yapımcılarını desteklemek için google play’i tercih etmemiz gerektiğini’de belirtiyorum.

Eğer apk ve dosya göndermeyi öğrendiysek şimdi sizi şöyle alalım: WhatsApp Gif Nasıl Gönderilir?

Yorum Yap