WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme

Whatsapp kendi sitesinde “Sohbetlerinizin sizin için çok önemli olduğunu biliyor ve sohbetlerinizi kaybetmemeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Konuşma geçmişinizi sistemimizde saklayamadığımızdan dolayı herhangi bir sebepten dolayı silinen veya kaybolan mesajlarınızı kurtarmanıza maalesef yardımcı olamıyoruz.” diyor ama merak etmeyin yanlışlıkla whatsapp silinen mesajlarını geri yükleme bir çok yolu var.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme

  1. Yol: Eğer en güncel olmayan, daha eski bir yedeklemeyi geri yüklemek isterseniz aşağıdaki adımları takip edin:

Whatsapp yazdığınız whatsapp mesajlarınızı yedi günlüğüne yedekler ve bir dosya şekinde SD kartınızda tutar. Daha sonra bu dosyalar silinir. Telefonunuzdan Whatsapp’ı silin. Telefonunuzun (tablet de olabilir) microSD kartınızda bulunan “msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt” adlı dosya adını “msgstore.db.crypt” şeklinde değiştirin. Daha sonra tekrar Whatsapp’ı kurduğunuzda “mesaj yedeği bulundu” uyarısı verecektir. Az önce adını değiştirdiğiniz dosyayı seçtiğiniz taktirde eski yedeğiniz yüklenecektir. Bu durumda mevcut mesajlarınızın silineceğini hatırlatmak isteriz.

WhatsApp Mesajını Yanlışlıkla Sildim

WhatsApp verilerimi nasıl yedeklerim, geri yüklerim veya aktarırım?

  1. Yol: Google Drive’a nasıl yedekleme yapılır?

Eğer telefonunuz Android tabanlıysa Google Drive büyük ihtimal vardır. Eğer yok ise hesabınız aracılığı ile yükleyebilirsiniz.

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Menü Tuşu> Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği’ne gidin.
  3. Google Drive’a yedekle‘ye dokunun ve isteğinize göre sohbet yedekleme sıklığını ayarlayabilirsiniz veya yedekleme yapmak için Yedekle’ye dokunun.
  4. Sohbet geçmişinizi yedekleyeceğiniz Google hesabını seçmek için yönlendirileceksiniz. Eğer Google hesabınız bulunmuyorsa, yönlendirildiğinizde Hesap ekle seçeneğini seçin. Yedekleme için kullandığınız Google hesabı bilgilerini lütfen unutmayın.
  5. Yedekleme için kullanmak istediğiniz bağlantı ağını seçmek için Yedekleme bağlantısına dokunun.

WhatsApp Mesajları Geri Yükleme

  • Sohbet yedekleme sıklığınızı, yedekleme yaptığınız hesabınızı ve hangi bağlantı üzerinden yedekleme yapmak istediğinizde her zaman  Menü Tuşu/Ayarlar/ Sohbetler /Sohbet yedeği’ ne gidip değiştirmek isteyebilirsiniz.
  • Bir Google hesabından her yeni Google Drive yedeklemesi yaptığınızda bir öncekinin üzerine yazılır. Eski bir Google Drive yedeklemesini geri yüklemek mümkün değildir.

Yedeklemeler nasıl yüklenir ?

Numaranızı doğruladığınızda WhatsApp size sohbet ve medyalarınızı geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Sorulduğunda “Geri yükle”ye dokunmanız whatsapp silinen mesajları yüklemek için yeterlidir.

WhatsApp’ta ekran görüntüsü alıyorsanız bildirimlere dikkat edin. WhatsApp Ekran Görüntüsü Bildirimi Nasıl Kullanılır? yazımızı incelemenizde yarar var.

Yorum Yap