Dondurulan Twitter Hesabı Geri Nasıl Açılır?

Twitter hesabınızı dondurdunuz ve geri açmak istiyorsunuz ama açılmıyor, ne yapacağım diyenler için yazımızı okumanızda yarar var.

Twitter Hesap Dondurma Nedir?

Twitter herkesin bildiği üzere 150 karakter sınırına sahip tüm ülkelerin sosyal sesi olan bir ağ, milyollarca kullanıcıya sahip twitter’da her geçen gün yeni başlıklar açılmakta ve gündem her zaman farklı. Gündeme çıkmaya çalışan konular veya sadece güzel sözler için ağa giren insan sayısı da oldukça fazla.

Twitter hesabınızı dondurdunuz ve yeniden işleme açmak ve söz yazmak istiyorsunuz, Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur? adlı yazımızda hesabımızı nasıl donduracağımızı göstermiştik. Hesabınızı dondurduğunuzda bir nevi işlevsiz hale gelmekte ve hiçbir şey yazamıyorsunuz, lakin giriş yapmadan hesabı açıp olan kişilerin yazılarını görebilirsiniz. Peki ya hesap açma işlemi yani dondurulan hesabın geri alınma işlemi nasıl olmakta gelin hep birlikte ona bakalım;

Twitter Dondurulan Hesabı Geri Açma

Twitter hesabınızı dondurdunuz ve geri açmak istiyorsunuz bu işlemi yapmanız çok basit, yapmanız gereken tek şey dondurduğunuz profilin kullanıcı adını ve şifresini twitter üzerinden giriş yap bölümüne yazdığınız taktirde hesabınız güvenli bir şekilde geri açılacaktır. Lakin hesabınızı dondurdunuz ve aradan 30 gün geçmiş ise o hesap artık silinmiş olur ve kullanıcı adı dahi yazsanız giriş yapamazsınız. Bu durumda sadece yeni hesap açmanız gerekir.

Ayrıca dondurmuş hesabınıza tekrardan giriş yaptığınızda hesabınızdaki takipçiler ve takip edilenler geri gelecektir lakin bazen birkaç gün içerisinde bu verilerin düzene oturduğu oluyor. Direk açtığınızda şaşırmamanız ve birkaç gün beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Twitter Dondurulan Hesaba Giriş Yapamıyorum?

Twitter hesabınızı dondurdunuz ve tekrar giriş yapmak istiyorsunuz, kullanıcı adı ve şifrenizi girdiniz ama twitter profilinize ulaşamadınız, bunun birden çok denedi olabilir, sizlere onlardan bahsetmek isteriz;

  • Eğer twitter hesabınızı dondurduktan sonra 30 gün geçmiş ise o hesabınız silinmiştir ve bu yüzden hesaba ulaşamıyorsunuzdur. Bu durumda o hesaba ne olursa olsun ulaşamazsınız.
  • İkinci bir neden ise sistem kaynaklı yoğunluk olabilir, sistemde olan arıza nedeniyle hesaba giriş yapamayabilirsiniz. Bu durumda hesaba farklı alternatiflerden girmeyi deneyin. Bilgisayardan denediyseniz birde telefon üzerinden giriş yapmaya çalışın.
  • Diğer bir neden ise şifrenizi unutmuş olabilirsiniz, kullanıcı adı girdikten sonra şifremi unuttum linkine tıklayarak yeni bir şifre talep edin ve tekrar giriş yapmayı deneyin.

Kısa süre önce twitter’a gelen canlı yayın özelliğinin nasıl kullanıldığını “Twitter Canlı Yayın Nasıl Yapılır” başlığından inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap