Instagram Şifre Sıfırlama 2024

Instagram şifre sıfırlama 2024 işlemi ile birlikte Instagram şifrenizi unutmuş iseniz veya Instagram şifrenizi kaybetmişsiniz Instagram şifre sıfırlama işlemine gerek duyarız. Instagram son zamanlarda yapmış olduğu güncellemeler sayesinde Instagram şifrelerini telefon numarası ile birlikte iki adımlı doğrulama kodu sayesinde daha güvenli bir hale getirmiş durumda. Instagram şifre sıfırlama işleminin yapılabilmesi için gerekli link aşağıda verilecek olup bu link üzerinden Instagram kullanıcı adınızı veya Instagram e-posta adresi ile giriş yaparak size gönderilecek olan mail ile birlikte yeni şifrenizi bu mail üzerinden verilecek link sayesinde sıfırlayabilir ve yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Instagram Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Instagram şifre sıfırlama işlemi yapabilmek için öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmayı deneyin, eğer işleminiz olumsuz ise Instagram şifre sıfırlama yapmak için şuraya tıklayın ve çıkan bölümden Instagram kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi yazarak ve doğrulama kodunu girerek Instagram şifre değiştirme işlemini onaylayabilirsiniz.

Eğer Instagram hesabınız onaylı hesap ise bu işlemi yapabilmeniz için Instagram yetkililerinden mail göndermeniz gerekmektedir, yukarıda verdiğimiz link ile birlikte bu hesaplar için şifre sıfırlama işlemi yapılmamaktadır.

Instagram şifre sıfırlama onayını verdikten sonra e-posta hesabınıza gelecek olan mail üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapabilir ve mail de bulunan link üzerinden Instagram şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Instagram Şifre Değiştiremiyorum

Instagram şifre değiştirmek için şifremi unuttum bölümüne tıkladıktan sonra şifre sıfırlama işlemini yapabilmek için girmiş olduğunuz kullanıcı adı veya mail bulunmuyor ise bu hesap askıya alınmış veya tamamen kapatılmış olabilir. Bu durumlarda Instagram yetkililerine mail göndererek hesabınızın gidişatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Instagram şifremi değiştirmek istiyorum ama mail gelmiyor diyorsanız da yine Instagram yetkililerine mail göndererek hesabınızın sorunu ile alakalı bilgi almanızı öneriyoruz.

Instagram Yeni Şifre Oluşturma 2024

Instagram yeni şifre oluşturmak için mail hesabınıza gelen postaya tıklamanız ve açılacak olan ekrandan yeni şifrenizi ve yeni şifre tekrarı bölümünü doldurun ve oluşturmuş olduğunuz bu yeni şifre ile birlikte Instagram hesabınıza istediğiniz zaman tekrardan giriş yapın.

Bir başka Instagram yazımız olan Instagram Hikayeler Bölümü Gizleme makalemize göz atarak yeni bir bilgi keşfedebilirsiniz.

Yorum Yap