Instagram Hikaye Arşivleme

Instagram 6 Aralık 2017 tarihi itibari ile artık Instagram hikayeler özelliğine’de arşiv seçeneğini getirmiş durumda. Instagram hikayeler özelliği bildiğiniz üzere 1 yıl önce getirilmişti, şimdi ise artık normal gönderileri arşive attığımız gibi hikayelerimizi de arşiv olarak görebileceğiz. Peki Instagram hikaye arşivleme özelliği nasıl kullanılır öğrenmek isterseniz yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Instagram Hikaye Arşivleme

Instagram hikaye arşivleme özelliği sayesinde paylaşmış olduğunuz hikayenin süresi bitse dahi daha önce hangi hikayeleri atmışsınız size gösterebilen güzel bir uygulama olarak karşımıza çıkmakta, bu özellik ile birlikte dün atmış olduğunuz hikayeyi kaydetmenize gerek kalmadan direk olarak arşivleme özelliği sayesinde Instagram veri tabanında tutabilirsiniz ve telefon hafızanız azalmaz.

Instagram Hikaye Arşive Ekleme

Instagram hikayelerinizi arşivleme özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle Instagram uygulamasını son sürüme yükseltmeniz gerekmektedir. Eğer uygulamanız son sürüm ise bir hikaye paylaşımı yaptıktan sonra karşınıza uyarı şeklide Instagram hikaye arşivleme bildirimi gelecektir. Bu özelliğinizi siz pasif etmediğiniz sürece açık olacaktır ve paylaşmış olduğunuz hikayeler otomatik olarak “Instagram Arşivleri” bölümüne kaydedilecektir, hikayenin süresi dolsa dahi siz arşiv bölümünden o hikayeyi görebileceksiniz.

Instagtram Hikaye Arşiv Ekleme

Instagram Hikaye Arşivi Nerede?

Instagram hikaye arşivini görebilmeniz için profilinize giriş yapın ve daha sonra sağ üst köşede bulunan geri zaman ikonuna tıklayın, bu bölüm sayesinde hem normal gönderilerin arşivini bulabilirsiniz, hem de  hikayeler özelliği arşivini oradan bulabiliyorsunuz.

Instagram Hikaye Arşivleri

Instagram hikayeler arşivi özelliği hakkında aklınıza tıklan bir soru var ise bize yorum kısmından buları bildirebilirsiniz. Ayrıca Instagram Hikaye Paylaşımına Resimli Yanıt Verme yazımızı’da incelebilirsiniz.

Yorumlar

  1. merhaba instagram hesabım güncel ve yeni çıkan arşiv özelliği başka hesaplardan girdiğimde aktif olarak çıkarken kendi hesabımdan girdiğimde ve defalarca güncellememe rağmen çıkmıyor.1 ay oldu ama hala hesabıma güncelleme gelmemesi mümkün olabilir mi? lütfen yardımcı olabilir misiniz?

    Yanıtla
    • Merhaba Dilara Hanım, evet böyle sorunlar ile çok sık karşılaşıyoruz. Dediğiniz olabilir, sorununuz hala devam ediyor ise bize bilgilendirirseniz gerekli talimatlar ile düzeltme yolunda adım atabiliriz.

  2. Merhaba; aynı sorun bendede var yardımcı olabilirmisiniz acaba

    Yanıtla

Yorum Yap